Wynik cieszy, gra mniej (FOTO)

LUBIN. Po typowym meczu ligowej kopaniny Zagłębie Lubin pokonało ŁKS Łódź w meczu inaugurującym fazę grania w tzw. grupie spadkowej. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Bohar wykorzystując idealne podanie Żivca i "zaspanie" Dąbrowskiego w polu karnym. Miedziowi mogli pierwsza połowę kończyć w lepszych nastrojach bo po główce Guldana z linii bramkowej piłkę wybił Maciej Dąbrowski , a w 3-4 innych sytuacjach bardzo dobrze bronił Arkadiusz Malarz.

Dodajmy iż już na początku meczu bramkę dla ŁKS zdobył Wróbel ale celne uderzenie poprzedził faulem na defensorze Miedziowych...

Po przerwie jakości na boisku było zdecydowanie mniej. Łodzianie po ponad godzinie gry przejęli inicjatywę na murawie ale nękali gospodarzy głównie stałymi fragmentami gry i w samej końcówce po uderzeniu głową Dąbrowskiego w sukurs Dominikowi Hładunowi przyszła poprzeczka.

Łodzianie po tej porażce mają iluzoryczne szansę na utrzymanie się w ekstraklasie a Miedziowi mimo mocno przeciętnej gry rozpoczęli walkę o 9. miejsce na mecie sezonu.

Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
Bramki: Bohar 45’

Zagłębie: Hładun – Czerwiński, Guldan (K), Kopacz, Balić – Bashkirov – Zivec (77’ Starzyński), Poręba (82’ Tosik), Drazić (88′ Szysz), Bohar – Białek

ŁKS: Malarz (K) – Grzesik, Dąbrowski, Moros, Klimczak – Srnić – Trąbka, Sajdak (58’ Ratajczyk), Pirulo (64’ Dominguez) – Wróbel, Corral

{gallery}galeria/sport/19_06_20_Zaglebie_Lubin_LKS_Lodz_fot_Dariusz_Szymacha{/gallery}