D. Bohar w pogoni za J. Świerczokiem

LUBIN. W spotkaniu 34. kolejki PKO Ekstraklasy "Miedziowi" wygrali z Rakowem Częstochowa 2:1 (2:0). Bramki dla lubinian zdobywali Lubomir Guldan i Damjan Bohar. Wygrana sprawiła, że Zagłębie wróciło do gry o 9. miejsce na mecie sezonu. Wydarzeniem pojedynku był gol Demjana BOHARA. Słoweniec zdobył w tym sezonie już 15 goli i jest na najlepszej drodze aby zostać najskuteczniejszym zawodnikiem Miedziowych w ekstraklasowych sezonach. Do tej pory prymat w tej kwestii należy do Jakuba ŚWIERCZOKA, który sezon 2017/18 zakończył mając w dorobku ...16 goli. Do końca obecnego sezonu zostały trzy mecze i jest wielka szansa iż Bohar poprawi swój snajperski wynik.

Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie.  Drużyna trenera Martina Seveli wyszła na prowadzenie w 10. minucie. Będący na lewej stronie boiska Kopacz wystawił piłkę Lubomirowi Guldanowi, a ten z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki.  W 22. minucie lubinianie byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Miedziowi wyprowadzili szybą kontrę, którą jednak niecelnie zakończył Damjan Bohar. Więcej precyzji przy następnym strzale pokazał Łukasz Poręba, ale spokojną interwencję zanotował Michał Gliwa.

W 37 minucie Gliwa dwukrotnie uratował Rakow od straty drugiego gola. Najpierw instynktownie odbił strzał Szysza z bliskiej odległości, a po chwili złapał uderzenie Bohara i zakończył ofensywne zapędy Miedziowych. 32-latek był jednak bez szans w 43. minucie. Goście wyprowadzili szybką kontrę, którą tym razem skutecznym uderzeniem zakończył Damjan Bohar.

Do 65 minuty Miedziowi kontrolowali boiskowe wydarzenia. Częstochowianie kontakt złapali w 69. minucie. David Tijanić wystawił piłkę Franowi Tudorowi, który mocnym i mierzonym strzałem nie dał szans Hładunowi. Chwilę potem Hładun w niewiarygodny sposób strzał Forbsa i dobitkę Musiolika.

Na plus w ekipie Martina SEVELI trzeba zapisać niezły kolejny występ Poręby, więcej niż dobry Patryka Sysza i zupełnie obiecujący kwadrans Pakulskiego.

Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (0:2)

Tudor (69.) - Guldan (10.), Bohar (43.)

Raków: Gliwa - Piątkowski, Petrasek, Kościelny (80. Jach), Bartl (66. Tudor), Lederman (58. Kaczmarek), Sapała, Kun, Tijanić, Musiolik, Brown Forbes

Zagłębie: Hładun - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić, Bashkirov, Starzyński, Poręba (90. Tosik), Szysz, Bohar, Sirk (75. Pakulski)