Wdrapali się na fotel lidera (FOTO)

LUBIN. Siatkarze Cuprum Lubin odnieśli czwarte zwycięstwo w PlusLidze pokonując Effectora Kielce 3:0 i po tej wygranej przynajmniej do kolejnych spotkań zostali liderem rozgrywek. Siatkarzem meczu został wybrany Mateusz Malinowski.

Początek tego spotkania należał do siatkarzy Effectora Kielce, którzy od pierwszej piłki wywierali presję na gospodarzach. Ich przewaga po pierwszej przerwie technicznej wynosiła już 4 „oczka” (4:9). Lubinianie nawiązali walkę dzięki udanym akcjom, jednak Effector Kielce nadal utrzymywał dwupunktową przewagę. Chwilę później jednak dwa asy serwisowe Marcusa Böhme doprowadziły do wyrównania stanu seta (12:12). W dalszej części seta trwała wyrównana walka obu zespołów. Po udanym ataku Wojtka Włodarczyka oba zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną przy nieznacznym prowadzeniu gospodarzy (16:15). Po wznowieniu gry ponownie trwała walka punkt za punkt (19:19). Po stronie lubinian dobrze spisywali się przyjmujący Keith Pupart i Wojciech Włodarczyk. Przy prowadzeniu kielczan 23:22 trener Cretu zdecydował się na zmianę gry lubinian i na boisko wszedł Maciej Gorzkiewicz. Pierwszą szansę na zakończenie inauguracyjnego seta dostali goście po skutecznej akcji Sławomira Jungiewicza (22:24). Chwilę później jednak po udanych akcjach Wojciecha Włodarczyka i Marcina Możdżonka to gospodarze mogli się cieszyć z piłki setowej (25:24). Nie wykorzystali jej jednak ze względu na efektowny atak ze środka Andreasa Takvama (25:25). Kilka kolejnych akcji to walka punkt za punkt obu zespołów i wspaniała dla oka wymiana siatkarskich ciosów (28:28). Seta zakończył skuteczny atak z przechodzącej piłki rozgrywającego Macieja Gorzkiewicza (31:29).

Kolejne dwa sety nie były już tak emocjonujące. W drugim secie emocje praktycznie skończyły się wraz z objęciem prowadzenia przez gospodarzy 13:7. W trzecim nieoczekiwanie początek należał do gości, którzy prowadzili 5:1. Lubinianie "dopadli" rywali przy stanie 15:15 od tego momentu zwiększając przewagę nad zespołem, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze żadnego punktu.

Teraz siatkarzy Cuprum czekają mecze wyjazdowe a w hali RCS zawitają 9 grudnia na mecz-hit sezonu czyli pojedynek ze Skrą Bełchatów.

Cuprum Lubin - Effector Kielce 3:0 (31:29, 25:20, 25:22)

Cuprum Lubin: Pupart (15), Bohme (9), Włodarczyk (4), Romać (1), Możdżonek (11), Łomacz (2), Rusek (L) oraz Malinowski (18), Gorzkiewicz (1), Taht (1)

Effector Kielce: Jungiewicz (15), Wierzbowski (9), Kędzierski (1), Takvam (5), Buchowski (4), Bieniek (11), Sobczak (L) oraz Vitiuk (1), Maćkowiak

{gallery}galeria/sport/20.11.15_Cuprum_Lubin_Effector_Kielce_fot_aneta_serafin{/gallery}