Odra rozhartowała Stal (FOTO)

CHOCIANÓW. 4 liga rozpala emocje i to do białości. Wielkie emocje towarzyszyły meczowi pomiędzy Stalą Chocianów a Odrą Ścinawa. Po pierwszej połowie (2:1) wydawało się, że to gospodarze będą zdecydowanie górą w meczu. Bramki Rafała i Sebastiana Burdy i tylko trafienie Karpińskiego przedłużyło nadzieję gościom na honorowa porażkę. Po przerwie Odra pokazała inne oblicze i w 70 minucie Pyzio doprowadził do remisu... - Nie ukrywam, że w tym momencie i biorąc pod uwagę nasze słabsze granie w pierwszej części meczu remis brałem w ciemno - mówił trener Odry Tomasz WOŁOCH. - Ale chłopcy pokazali wielkie serducho do gry, pokazali, że są ambitni i do końca szukali swojej szansy na trzy punkty...

I w 96 minucie meczu, meczu przerwanego na kilka minut z powodu zadymienia boiska przez wspólnie kapitalnie dopingujących kibiców Stai i Odry - Cichuta pokonał niepewnego tego dnia Rzeszuto i radości piłkarzy Odry nie da się opisać...

- Wielka adrenalina do ostatniej akcji meczu - mówił Tomasz WOŁOCH, szkoleniowiec Odry. - Pierwsza połowa ciężka w naszym wykonaniu. Smolny z dołu kopalni wyjechał o drugiej w nocy i widać było, że jest zmęczony, kontuzja Rytkowskiego... No nie było to co sobie założyliśmy. Dokonałem zmian i w drugiej połowie odpaliliśmy. Moim zdaniem to nie tylko doprowadziliśmy do remisu, ale mieliśmy mecz pod kontrolą. Po wygranej w PP z rezerwami Miedzi widziałem, że drużyna zaiskrzyła. Podchodzimy spokojnie do tej wygranej. Jesteśmy beniaminkiem, uczymy się gry w  4 lidze i cieszymy się z takich wyników. Powiedziałem, ze naszym celem jest utrzymanie się w lidze i to się nie zmieniło.

Hubert URBAŃSKI, szkoleniowiec Stali: - Powinniśmy ten mecz rozstrzygnąć w pierwszej połowie. W drugiej za bardzo chcieliśmy dobić Odrę i zabrakło koncentracji w tyłach. Tak nie możemy grać przed swoją widownią. Na pewno będą zmiany w składzie. Nie zgodzę się z opinią iż dzisiaj nasz bramkarz Rzeszuto miał słabszy dzień. Stracone gole w większym stopniu obciążają zawodników z obrony.

Stal Chocianów - Odra Ścinawa 2:3 (2:1)

Bramki: R.Burda, S,Burda - Karpiński, Pyzio, Cichuta

Stal: Jakub Rzeszut – Szymon Szymik, Dominik Bekieszczuk, Marek Sałata, Mateusz Bartuzel (80 Radosław Czerep), Rafał Burda, Damian Podziewski, Marcel Wolan, Mateusz Otocki, Piotr Kasiński, Sebastian Burda (75 Adrian Iwańczak). Rezerwa: Maciej Sambor, Karol Kondrat, Beniamin Kucy, Dawid Sołtys, Piotr Rogalski.
Odra: Grzegorz Pyzio – Dawid Seta, Michał Piechuta, Mateusz Łodej, Damian Smolny, Radosław Karpiński, Grzegorz Lichwa, Patryk Długosz, Rafał Rytkowski, Marcin Cichuta, Dawid Boguń. Rezerwa: Michał Bereza, Karol Pyzio, Dawid Trawka, Marek Dudka, Mariusz Maruciński, Marcin Sowiecki, Damian Cichuta.