Polkowiczanki wróciły na ścieżkę zwycięstw

POLKOWICE.  Po ligowym falstarcie i porażce w Gdyni, mistrzynie Polski wróciły na ściezkę zwycięstw pokonując beniaminka ligi z Pruszkowa. W Polkowicach niespodzianki nie było, gdyż być nie mogło. „Pomarańczowe” po 20 minutach gry prowadziły już 58:16, grając bez swojej liderki Stephanie Mavungi. Pod jej nieobecność najskuteczniejsza była Weronika Gajda – 16 punktów, która w ataku mogła liczyć na pomoc od Klaudii Gertchen – 14 punktów.

Trener Karol Kowalewski: - Przede wszystkim dziękuję za gratulacje od trenera i Weroniki. Myślę, że trener powiedział wszystko o tym, jak wyglądał mecz. Nie ukrywajmy tego, że jesteśmy zespołami na dwóch innych biegunach i cieszymy się, że mamy w lidze beniaminka, ponieważ zawsze jest to świeża krew. Fragmenty tego meczu pokazały, że zasłużyli na miejsce w gronie zespołów ekstraklasy. Dla nas ten mecz był bardzo ważny, ponieważ po spotkaniu z Gdynią chcieliśmy spróbować odbić się ofensywnie i bardziej otworzyć się rzutowo. Dzisiaj się nam to udało. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, w drugiej zabrakło nam trochę koncentracji. Udało nam się podzielić minuty. W sobotę zagramy bardzo ważmy mecz z drużyną z Bydgoszczy.

BC ogromną przewagę miało pod tablicami, gdzie dosłownie zmiażdżyło rywalki – 51:32. Najwięcej punktów w zespole beniaminka rzuciła Marta Masłowska – 9.

Weronika Gajda:  - Zgadzam się z tym, co powiedział nasz trener, ale martwi nadal to, że popełniamy za dużo błędów. 20 strat w meczu to dla nas zbyt dużo i musimy nad tym popracować

BC Polkowice - MKS Pruszków 96:45 (33:7, 25:9, 24:13, 14:16)
Polkowice: Gajda 16, Gertchen 14, Spanou 12, Telenga 10, Piestrzyńska 9, Zięmborska 9, Cado 8, Turner 8, Friskovec 6, Puter 2, Banaszak 2
Pruszków: Masłowska 9, Zaborska 6, Marciniak 6, Parysek 6, Papiernik 5, Dmochewicz 5, Berezowska 4, Świeżak 2, Frojdenfal 2