Piłkarze Górnika ratowanie 2 ligi rozpoczęli od przegranej

POLKOWICE. Od porażki 1:3 piłkarze Górnika Polkowice rozpoczęli ligowe granie w 2023 roku. Porażka o tyle znacząca, że po tej wygranej Motor minął Górnika w ligowej tabeli. Górnicy mecz rozpoczęli jak można było  najlepiej bo 12 minucie objęli prowadzenie po celnym trafieniu Rafała KARMELITY. "Karmel" najpierw silnie uderzył z dystansu, bramkarz wybił piłkę a pomocnik z Polkowic poszedł za piłką i dokonał dzieła zniszczenia...

Gospodarze co prawda szybko wyrównali, ale potem gra toczyła się pod lekkie dyktandu gości. Po przerwie Górnik miał szanse na "zamknięcie" meczu. Bliscy zdobycia goli byli Makuch i ponownie Karmelita.

Gospodarze po przeprowadzenie jednocześnie 4 zmian w 65 minucie zaczęli grać lepiej i przejęli inicjatywę na boisku.  W 80 minucie lublinianie wreszcie dopięli swego. Lis miał troszkę miejsca przed polem karnym, minął jednego rywala i ustawił sobie piłkę do strzału, a następnie świetnie huknął z dystansu w górny róg bramki na 2:1. 120 sekund później było po zawodach. Zbiciak dostał piłkę w pole karne, przeskoczył dwóch rywali i po strzale głową ustalił rezultat na 3:1.

Za tydzień w niedzielę 5 marca Górnik na swoim stadionie podejmował będzie kandydata do awansu - KKS Kalisz. Niepowodzenie w tym meczu może polkowiczan zepchnąć w sąsiedztwo strefy spadkowej...

Motor Lublin – Górnik Polkowice 3:1 (1:1)

Bramki: Wełniak (16), Lis (80), Zbiciak (82) – Karmelita (12).

Motor: Budziłek – Wójcik, Rudol (65 Szarek), Zbiciak, Luberecki, Ceglarz, Reiman (64 Gąsior), Kusiński (64 Michał Król), Rafał Król, Kosior (65 Lis), Wełniak (78 Kasprzyk).

Górnik: Furtak – Baranowski (65 Fryzowicz), Makuch, Czarny, Ratajczak, Karmelita, Piech (80 O. Leopold), Krasa, Kuźma (80, Burka), Kiebzak (67 Wacławczyk), Pisarek (65 Ciućka).