BC Polkowice w półfinale Energa Basket Liga Kobiet

POLKOWICE. Znane są już cztery drużyny, które będą walczyć o awans do WIELKIEGO FINAŁU #EnergaBasketLigaKobiet w sezonie 2022/2023. Na wielki luzie awans do półfinałów wywalczyły obrończynie mistrzowskiego tytułu koszykarki Basket Club Polkowice. Pierwsze mecze rozegrane zostaną 25 marca.

Mistrz Polski po raz trzeci wysoko pokonał SKK Polonię Warszawa 86:48 zapewniając sobie jako pierwszy zespół awans do fazy półfinałowej. Osłabiona Polonia już po 10 minutach traciła do BC 14 punktów, by na dłuższą przerwę schodzić ze stratą 25 „oczek”. Po zmianie stron gra się wyrównała, jednak nie trwało to długo. „Pomarańczowe” w ostatniej kwarcie, ponownie były lepsze i przede wszystkim skuteczniejsze. Mecz z double-double zakończyła Erica Wheeler, która do 12 punktów dodała 13 asyst. Liderką była natomiast Liliana Banaszak – 19 punktów.

Wszystkie serię ćwierćfinałowe zakończyły się wynikiem 3-0, a awans uzyskały drużyny z Gorzowa Wlkp., Polkowic, Sosnowca oraz Lublina.