Erica Wheeler super show na parkiecie

POLKOWICE. Znakomite spotkanie rozegrała Erica Wheeler, która dała pierwsza wygraną w serii półfinałowej z MB Zagłębiem Sosnowiec. Amerykanka w całym meczu rzuciła 40 punktów, trafiając aż 9x zza linii 6,75. Erica Wheeler rzuciła w pierwszej kwarcie 22 z 33 punktów całego zespołuDrugi mecz w niedzielę, o godz. 18:00 w Polkowicach.

Lepiej mecz w Polkowicach „otworzyły” przyjezdne, które po 4 minutach prowadziły 12:6. W odpowiedzi seria 10:0 BC, dała prowadzenie i pozwoliła zakończyć pierwszą kwartę wynikiem 33:25. Znakomicie w pierwszych 10 minutach zagrała Erica Wheeler, która rzuciła 22 z 33 punktów całego zespołu (w tym 6x3). W kolejnej kwarcie gospodynie kontrolowały przebieg spotkania, by po pierwszej połowie prowadzić 53:42.

Po zmianie stron Zagłębie „odrobiło” lekcje w szatni i w trzeciej kwarcie po wygranym fragmencie 15:3 wyszło na prowadzenie 57:56! Nieskuteczna gra Mistrza Polski trwała także w kolejnych minutach, gdzie przyjezdne osiągnęły 5 – punktową przewagę. Niemoc przerwała Erica Wheeler, która trafiła kolejne „trójki” w meczu. Tym samym wynik po 30 minutach gry brzmiał 67:63 dla „Pomarańczowych”. W ostatniej kwarcie BC ponownie wytoczyło na plac boju swoją najgroźniejszą broń, jaką są rzuty zza linii 6,75, co dało ostatecznie pierwsza wygraną w serii półfinałowej. Erica Wheeler zakończyła mecz z dorobkiem 40 punktów oraz 6 zbiórek i 8 asyst, a Sasa Cado i Artemis Spanou dodały po 11 „oczek”.

Dodajmy, że zespół z Polkowic trafił 18/42 rzutów za 3 punkty, przy zaledwie 4/21 rywalek. BC aż 23 punkty zdobyło z szybkiego ataku (Zagłębie tylko 2). Czy rywalizacja o finał zakończy się w trzech meczach?