Górnik znokautowany przed przerwą (FOTO)

POLKOWICE. Czwarta porażka w piątym wiosennym meczu stawia Górnika Polkowice w sytuacji więcej niż beznadziejnej. I powiedzmy sobie to szczerze gra Górników wiosną to obraz nędzy i rozpaczy chociaż pewnie trener zespołu rozprawiać będzie o braku szczęścia...Co najwyżej trener Tomasz Grzegorczyk może mówić o kompletnym braku wyczuciu i stawianiu na zawodników kompletnie drużynie nieprzydatnych (Idzik). Także taktyka pozostawia wiele do życzenia Jeżeli kibice w Polkowicach zadają pytanie : czego Górnik szuka w 2 lidze to my już znamy odpowiedź. Szuka degradacji do 3 ligi...

Od początku meczu Znicz był stroną przeważającą. W 31. minucie sędzia podyktował dla Znicza karnego rzut karny uznając, że Makuch w polu karnym faulował Jakuba Wójcickiego.. Maciej Firlej przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Górnika Marcinem Furtakiem, który wyrasta na specjalistę od obrony rzutów karnych...

Końcówka pierwszej połowy w wykonaniu gości  była zabójcza. Najpierw, w 41. minucie, po dobrej akcji Krystiana Pomorskiego wynik meczu otworzył Dawid Barnowski. Jeszcze przed zejściem na przerwę na 2:0 dla Znicza pięknym strzałem głową podwyższył Krzysztof Wingralek precyzyjnie wykańczając dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Po wznowieniu gry i zmianie beznadziejnego Idzika na Piątkowskiego, Górnik szybko zdobył gola kontaktowego. Chociaż zdobył to zbyt wiele powiedziane...W 47. minucie własnego bramkarza pokonał Dmytro Juchymowycz.

W 63. minucie przed szansą na odskoczenie Górnikowi ponownie na dwa gole stanął Firlej. Nie był to jednak dzień napastnika rodem z powiatu zotoryjskiego. W dogodnej sytuacji oddał strzał, po którym piłka trafiła w...  słupek.

W doliczonym czasie gry groźnym strzałem z woleja popisał się Karol Fryzowicz, ale cudownie interweniował Miłosz Mleczko, który wyciągnął piłkę z samego okienka bramki!

Znicz wygrywając w Polkowicach wskoczył na ligowe podium !

Górnik Polkowice - Znicz Pruszków 1:2(0:2)
Dmytro Juchymowycz 47 (s) – Dawid Barnowski 41, Krzysztof Wingralek 44

Górnik: 1. Marcin Furtak – 25. Karol Fryzowicz, 14. Dawid Burka, 4. Jarosław Ratajczak (68, 33. Michał Czarny), 3. Mateusz Magdziak – 77. Jan Ciućka (75, 13. Sebastian Łysakowski), 35. Damian Makuch, 22. Klaudiusz Krasa, 30. Kamil Wacławczyk (46, 29. Filip Baranowski), 6. Rafał Karmelita (46, 7. Szymon Kiebzak) – 27. Mariusz Idzik (46, 37. Mateusz Piątkowski).

Znicz: 23. Miłosz Mleczko – 17. Dawid Barnowski, 21. Łukasz Bogusławski, 5. Krzysztof Wingralek, 3. Dmytro Juchymowycz, 11. Paweł Moskwik – 18. Shuma Nagamatsu (67, 13. Mateusz Cegiełka), 20. Jurij Tkaczuk (77, 30. Wiktor Nowak), 6. Krystian Pomorski – 7. Jakub Wójcicki, 9. Maciej Firlej (89, 19. Patryk Czarnowski).

żółte kartki: Krasa – Nagamatsu, Wójcicki, Juchymowycz.

{gallery}galeria/sport/01_04_23_Gornik_Polkowice_Znicz_Pruszkow_Fot_BSlepecka{/gallery}