Kotwica ciągnie Górnika na dno 2 ligi

POLKOWICE. W 31 kolejce eWinner 2.Ligi Górnikiem Polkowice przegrał na własnym stadionie z Kotwicą Kołobrzeg 0:1(0:0) i jest coraz bliższy degradacji do 3 ligi. Gola z kategorii "stadiony świata" zdobył dla Kotwicy Michał CYWIŃSKI. Było to nasze najlepsze spotkanie w tej rundzie. Byliśmy bardzo dobrze zorganizowani w obronie, konkretni w środku boiska i niestety mało konkretni pod bramką rywali. Mieliśmy 2- sytuacje w pierwszej połowie, które powinniśmy inaczej sfinalizować. Zagraliśmy z wielką determinacją i to daje nam optymizm przed kolejnymi meczami- powiedział coach Górnika Tomasz Grzegorczyk.

Mecz od samego początku mógł się podobać. Drużyny grały szybko stwarzając wiele sytuacji pod bramką rywala. Już w 6. minucie przed szansą zdobycia gola dla miejscowych stanął Mariusz Idzik, ale jego strzał trafił w boczną siatkę bramki Kotwicy. Do przerwy na tablicy wyników było 0:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie.

W 54 min. Marcin Furtak wykazał się zimną krwią, broniąc strzał Michała Cywińskiego. 4 minuty później przyjezdni prowadzili już 1:0. Po stałym fragmencie gry, pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Cywiński, dając swojej drużynie prowadzenie. Jak się później okazało było to trafienie na wagą zwycięstwa. Do ostatnich minut Zielono-Czarni walczyli o remis, niestety po dobrym meczu walki musieli uznać wyższość rywala.

W Polkowicach Kotwica Kołobrzeg wygrała 1:0 i awansowała na pozycję wicelidera.

Górnik Polkowice - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0)
Bramka: Michał Cywiński 58

Górnik: 1. Marcin Furtak - 35. Damian Makuch (59, 77. Jan Ciućka), 14. Dawid Burka (63, 33. Michał Czarny), 4. Jarosław Ratajczak, 3. Mateusz Magdziak - 18. Arkadiusz Piech, 23. Jan Kuźma, 22. Klaudiusz Krasa (75, 37. Mateusz Piątkowski), 20. Jewhenij Bilokin, 7. Szymon Kiebzak - 27. Mariusz Idzik (59, 6. Rafał Karmelita).

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec - 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 19. Sebastian Murawski, 7. Łukasz Kosakiewicz - 77. Kamil Bartoś (74, 23. Mikołaj Rakowski), 20. Kamil Kort, 16. Josip Šoljić, 14. Jakub Szarpak (66, 9. Adam Frączczak) - 25. Jakub Bojas (66, 97. Tomasz Kaczmarek), 8. Michał Cywiński (74, 17. Grzegorz Goncerz).

żółte kartki: Magdziak, Idzik, Kuźma - Kozajda, Bojas, Rakowski, Goncerz.