Biegli po miód (FOTO)

PRZEMKÓW. Łukasz GARLINSKI  z Kwiatkowic na 7 km i Piotr GĘBALA z Przemkowa na 21  km triumfowali w 20. Biegu po Miód. Święto Miodu i Wina w Przemkowie tradycyjnie rozpoczął już XX Bieg po Miód. W tym roku w rozszerzonej kilometrowo formule. Klasyczny bieg wydłużono do 7 km i na dodatek Jurek GÓRSKI w imieniu Gminy Przemków zajmujący się od lat sportową stroną Święta Miodu i Wina - dołożył na życzenie biegaczy dystans 21 km czyli klasyczny półmaraton.

Na starcie pojawiło się tylu klasowych, doświadczonych biegaczy, że typowanie zwycięzców przypominać mogło przysłowiowe wróżenie z fusów. Chociaż Klaudia Petters z Bolesławca i Łukasz Garliński z Kwiatkowic wydawali się być naturalnymi faworytami. Sława miodu sprawiła, że na starcie pojawili się nawet biegacze z Warszawy...

Na 7 km bieg ułożył pod swoje dyktando Łukasz GARLIŃSKI z podprochowickich Kwiatkowic wygrywając  w czasie 25 min 05 sek. Na drugim miejscu uplasował się Damian CHODOROWSKI z Jakubowa a najniższe miejsce na podium wywalczył Kamil NITARSKI z Żórawiny. Na dystansie 7 km rywalizowało 128 biegaczy.

Jeszcze większe emocje towarzyszyły biegowi na 21 km chociaż  wystartowało 57 biegaczy . Bezkonkurencyjny okazał się Piotr GEBALA z klubu Common Boys z Przemkowa , który wygrał w  czasie 1 godzna 22 minut i 3 sekund. - Fana trasa szybka chociaż miejsca sporo dziur i łatania po dziurach - powiedział na linii mety triumfator.

Za jego  plecami finiszowałPaweł SEREK z Radwanic(Brose Sitech) a potem niezawodna ostatnimi czasy Klaudia Petters z Bolesławca. W pierwszej dziesiątce półmaratonu aż 5 miejsc zajęli biegacze z powiatu polkowickiego. Brawo!

Na mecie każdy z uczestników otrzymywał czarkę miodu.