Pobiegli po Puchar burmistrza (FOTO)

POLKOWICE. Niespełna setka biegaczy i 28 przedstawicieli nordic walking stanęło na starcie Polkowickiego Biegu o Puchar burmistrza Ł. Puźnieckiego. Obsada ilościowo więcej niż skromna a i jakościowo topowych biegaczy można było policzyć na palcach jednej ręki... To póki co mierne próby rozbiegania Polkowic przez triathlonistę Krzysztofa Augustyniaka, które Ratusz powierzył misję rozbiegania serca Zagłębia Miedziowego w miejsce poczciwego wielbiciela sportu Adama Nowaka i TKKF Start Polkowice. Miejmy nadzieję, że firmowe danie biegowe Polkowic czyli Bieg ks. Gniatczyka nie będzie daniem z zakalcem. Co niektórzy muszą zrozumieć, że bez reklamy i z wysokim wpisowym szkodzą tylko wizerunkowi burmistrza i gminy

W gronie 94 biegnących najszybciej 10-kilometrową uliczną trasę po Polkowicach pokonał Roman ADAMOVICH, który potrzebował na to zaledwie 29minut i 58 sekund. Wyprzedził Bogdana Semenowycza i Kamila Karbowiaka. Na trasie widzieliśmy terminatora biegowego z Kwiatkowic k.Prochowic Łukasza Garlińskiego czy Piotra i Pawła Gębalów, którzy dzień wcześniej znakomicie pobiegli w silnie obsadzonym Biegu po Miód w Przemkowie.

Do rywalizacji w nordic walking w iście rekreacyjnym nastroju stanęło 28 miłośników tej dyscypliny sportu. Mieli do pokonania 4 km i najszybciej dokonał tego Jacek GUZEK, który potrzebował na to zaledwie 28 minut. Na 7.miejscu finiszowała polkowiczanka Joanna FURMAŃSKA, któa w ten sposób odstresowała się od kampanii wyborczej do Sejmu...