Miał być pierwszy skalp KGHM BC w kolekcji a jest porażka

POLKOWICE. Kilka dni temu świętowano awans polkowickich koszykarek do fazy grupowej Euroligi ale teraz nieoczekiwanie zaczęły się schody... Rok temu w Gdyni koszykarki z Polkowic wygrały z miejscową Arką Gdynia 80:66 i zdobyły Superpuchar po raz drugi. W sobotę tej serii nie udało się im przedłużyć. O porażce wicemistrzyń Polski KGHM BC Polkowice zadecydowała praktycznie ostatnia akcja meczu...

Spotkanie świetnie zaczęły polkowiczanki, od prowadzenia 8:0. Rywalki udanie goniły wynik, wyrównały, a nawet prowadziły 17:16 po rzutach wolnych Elin Gustavsson. Potem do przerwy punktowały już tylko zawodniczki z Dolnego Śląska i po 10 minutach podopieczne Karola Kowalewskiego prowadziły 25:17.

W drugiej części mistrzynie Polski ponownie odrobiły straty, choć zdarzało im się pudłować ze świetnych pozycji. Kiedy Shyla Heal dała lubliniankom prowadzenie 36:31 wydawało się, że zespół złapał właściwy rytm. Akademiczki nie zdołały jednak utrzymać przewagi i w połowie spotkania był remis po 38.

Polkowiczanki w trzeciej odsłonie – obfitującej w pojedynki pod tablicami - były nieco dokładniejsze i w efekcie wypracowały niewielką przewagę (58:54) przed decydującą kwartą.

Mistrzynie Polski po "trójce" Heal prowadziły 70:69, 12 sekund przed końcem było 79:74. Trzy punkty dla ekipy z Polkowic zdobyła jeszcze Weronika Gajda, ale nadzieje rywalek na wygraną rozwiała Heal, z wykonując pewnie ostatnie rzuty wolne.

W dwóch poprzednich edycjach Superpucharu triumfowała drużyna z Polkowic. Zespół z Lublina wywalczył to trofeum po raz pierwszy.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - KGHM BC Polkowice 81:77 (17:25, 21:13, 16:20, 27:19)

Polski Cukier: Channon Fluker 19, Shyla Heal 18, Dominika Ullmann 15, Elin Gustavsson 13, Dominika Fiszer 8, Magdalena Ziętara 7, Emily Kalenik 1.

KGHM BC: Zala Friskovec 23, Brianna Fraser 22, Klaudia Gertchen 11, Emilia Kośla 9, Weronika Gajda 6, Zuzanna Kulińska 4, Wiktoria Zasada 2, Nika Baric 0, Dragana Stankovic 0.