Piłkarski rollercoaster w Polkowicach (FOTO)

POLKOWICE.  Emocjonujące spotkanie spadkowiczów z 2 ligi: Górnika Polkowice i rezerw Śląska Wrocław zakończyło się remisem 3:3. O końcowym wyniku spotkania zadecydowało 100 sekund.  Końcówka, w której Górnik zdobył 2 gole. Śląsk II przedłużył serię bez porażek do 8 meczów i umocnił się na fotelu wicelidera 3 ligi. Polkowiczanie zajmują pewne miejsce w środku tabeli.

Zespół rezerw Śląska Wrocław nie ukrywał, że przyjechał do Polkowic po komplet punktów. Na Kopalnianej spotkały się zespoły, które potrafią grać w piłkę. Pierwsza wyrównana połowa zakończyła się prowadzeniem gości 1:0, a na listę strzelców wpisał się w 34. min. Jakub Jezierski.

Po zmianie stron polkowiczanie dążyli do wyrównanie. Tuż po przerwie na 1:1 trafił Arkadiusz Piech. Niestety Zielono-Czarni nie ustrzegli się prostych błędów i w krótkim czasie stracili 2 gole. W 74. min. rywale prowadzili 3:1. To jednak nie załamało podopiecznych trenera Enkeleida Dobi, którzy z determinacja grali do samego końca. Śląsk II od 86. minuty grał w osłabieniu po tym jak jeden z piłkarzy rezerw WKS-u obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Doprowadziło to do najgorszej możliwej sytuacji

W 90. min. kontaktową bramkę dla naszego zespołu zdobył Mateusz Magdziak. W doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Rafał Karmelita. De pełni sukcesu Zielono-Czarnym zabrakło 5-ciu minut, które mogły zadecydować o wygranej Górnika.

Górnik Polkowice – Śląsk II Wrocław 3:3 (0:1)
Bramki: Arkadiusz Piech 48, Mateusz Magdziak 90, Rafał Karmelita 90 – Jakub Jezierski 34, Kacper Zaborski 51, Dawid Matuszewski 74

Górnik Polkowice: Alan Madaliński – Jarosław Ratajczak, Krzysztof Wingralek, Rafał Karmelita, Yevhenii Bilokin, Jakub Ryś (61 Mateusz Magdziak), Kacper Poczwardowski (46 Adam Mazurowski), Mariusz Szuszkiewicz, Szymon Drewniak, Jakub Rogalski (46 Karol Fryzowicz), Filip Baranowski (78 Maciej Bancewicz)

Śląsk II Wrocław: Hubert Śliczniak – Igor Maruszak, Hubert Muszyński, Miłosz Kurowski (84 Szymon Michalski), Kacper Zaborski (73 Patryk Bednarczyk), Kuba Lizakowski, Yehor Sharabura ( 64 Dawid Matuszewski), Jakub Jezierski ( 73 Filip Gryglak), Szymon Lewkot, Oskar Wojtczak (46 Karol Borys), Mateusz Stawny.