8. wygrana dominatorek. Cała Polska w cieniu Polkowic (FOTO)

POLKOWICE. Wicemistrz Polski pewnie pokonał w meczu 9. kolejki OBLK MB Zagłębie Sosnowiec, pozostając jedyną niepokonaną drużyną w sezonie.

8. wygrana dominatorek. Cała Polska  w cieniu Polkowic (FOTO)

Gospodynie przystępowały do meczu w roli faworyta. Z tej roli znakomicie wywiązały się w pierwszej kwarcie, wygranej wysoko 25:13. W drugiej kwarcie zespół z Sosnowca pokazał jednak, dlaczego wymieniany jest wśród faworytów do medalu.

Sosnowiczanki nie tylko odrobiły straty, ale wyszły na niewysokie prowadzenie. Celne rzuty w końcówce drugiej kwarty pozwoliły Pomarańczowym zejść na przerwę przy prowadzenie 42:39.

Trzecia kwarta to ponownie dominacja drużyny gospodyń, gdzie Polkowiczanki zagrały kolejne dobre 10 minut - wygrane 28:16. Tym razem o odrabianiu strat przez zawodniczki Zagłębia nie było mowy. Ostatnia kwarta, wygrana przez Pomarańczowe 18:6 była kropką nad "i". Ostatecznie zespół KGHM BC Polkowice zwyciężył 88:61.

Świetne spotkanie rozegrała Stephanie Mavunga, autorka 12 punktów, 15 zbiórek, 3 asyst i 2 bloków. 14 punktów i 7 zbiórek dołożyła Brianna Fraser, 12 punktów i 6 zbiórek zapisała przy swoim nazwisku Dragana Stankovic. Dla Pomarańczowych punkty zdobywało aż 11 zawodniczek, a wszystkie 12 pojawiły się na parkiecie.

KGHM BC Polkowice – MB Zagłębie Sosnowiec 88:61 (25:13, 17:26, 28:16, 18:6)

KGHM BC: Brianna Fraser 14, Stephanie Mavunga 12, Dragana Stankovic 12, Liliana Banaszak 10, Klaudia Gertchen 8, Julia Piestrzyńska 7, Zala Friskovec 7, Brittney Sykes 6, Emilia Kośla 5, Weronika Gajda 5, Zuzanna Kulińska 2, Wiktoria Zasada 0;

Zagłębie: Jessica January 14, Batabe Zempare 12, Zoe Wadoux 10, Klaudia Wnorowska 8, Quinn Urbaniak-Dornstauder 8, Marzena Marciniak 4, Aleksandra Wojtala 3, Alicja Jarząb 2.