Basket Club Polkowice zakończył przygodę z Euroligą

POLKOWICE. Mimo ambitnej postawy i walki przez całe spotkanie, w ostatnim meczu fazy grupowej koszykarki BC KGHM Polkowice na wyjeździe przegrały 72:85 z Villeneuve d'Ascq i  nie awansowały do ćwierćfinałów rozgrywek Euroligi.

Do przerwy pojedynek był bardzo wyrównany a przewaga Francuzek 6 punktami o niczym nie przesądzała. Niestety kolejny raz w sezonie polkowiczanki zagrały fatalnie w 3 kwarcie i strat nie odrobiły do końca pojedynku...

6 zwycięstw w fazie grupowej w 14 meczach to za mało aby myśleć o awansie. O braku awansu przesądziła zdecydowanie słabsza postawa i wyniki w rundzie rewanżowej.

Do 1/4 z "polkowickiej" grupy awansowały": Villeneuve d'Ascq  , USK Praga, turecki Cukurova Basketbol Mersin i Perfumy Avenida

Villeneuve d'Ascq - KGHM BC Polkowice 85:72 (18:16, 23 : 19, 24:14, 20:23)