Górnik Polkowice z pierwszym skalpem (FOTO)

POLKOWICE. 8 lat temu Górnik Polkowice w finale okręgowego PP na swoim stadionie uległ rezerwom Miedzi 0:1. Na tydzień przed inauguracją rundy wiosennej AD 2024 polkowiczanie zdobyli pierwszy skalp sezonu zdobywając PP. W mecz Finałowy Dolnośląskiego Pucharu Polski Strefy Legnica, Górnik Polkowice pokonał zespół Miedzi II Legnica. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Czy drugim skalpem sezonu będzie zdobycie Dolnośląskiego Pucharu Polski a trzecim skalpem do kolekcji powrót w szeregi 2 ligi? Ten ostatni skalp dla przebudowywanego Górnika wydaje się być zadaniem ponad siły ale... Do odważnych "wariatów" Enkeleida DOBI świat należy!

Pojedynek rozegrany został na sztucznej płycie w Polkowicach. Mecz miał dwa oblicza. Po pierwszej połowie prowadzili goście 2:1. W przerwie trener Górnika Enkeleid Dobi dokonał kilku roszad. Gra polkowiczan stała się szybsza, co zaowocowało bramką wyrównującą Macieja Bancewicza.

W ostatnich 15. minutach Zielono-Czarni praktycznie nie opuszczali pola karmnego „Miedzianki”. Mecz zakończył się jednak remisem 2:2 i o tym, kto zdobędzie Puchar zdecydowały rzuty karne. Tu lepsi okazali się „Górnicy”, którzy w ten sposób otworzyli piłkarską wiosnę.

Górnik Polkowice – Miedź II Legnica 2:2 (1:2) k. 5:3
Bramki: Kacper Bajerski 31, Maciej Bancewicz 64 – Szymon Zalewski 6, Marcin Garuch 35

Górnik Polkowice: Niezgoda – Magdziak (46 Ratajczak), Bilokin (46 Adamczyk), Ryś, Bogacz, Szuszkiewicz, Drewniak, Fryzowicz (60 Rogalski), Łazarz, Bajerski (64 Leopold), Baranowski (46 Bancewicz)

Miedź II Legnica: Diachenko – Leończyk, Czornik (Kaczemba), Skrzypczak, Żarkowski, Józefiak, Ciapa, Zalewski (Stróżyński), Lewandowski, Garuch, Stępień (Poznański)