Laskowski brązowym medalistą

W dniach 23-25 października 2015 roku w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim. Jest to najważniejsza, krajowa impreza sportowa skierowana do 12, 13 i 14 letnich zawodników uprawiających Taekwondo Olimpijskie. Mistrzostwa zgromadziły blisko 400 młodych sportowców z całej Polski. Taekwondocy rywalizowali w dwóch z pośród trzech możliwych konkurencji. Każdy obowiązkowo stanął do walki sportowej KYORUGI w swojej kategorii wagowej oraz miał do wyboru dwubój techniczny bądź układy formalne POOMSAE.

Reprezentacja LMKS "SFORA" Chojnów, składająca się z trzech zawodników przywiozła do domu jedno miejsce medalowe oraz sporą dawkę doświadczenia w związku z debiutem na imprezie rangi Mistrzostw Polski. Wyniki indywidualne wyglądają następująco: Nikola Drozd po wygranej walce złapała kontuzję, która wyeliminowała ją z dalszej rywalizacji i ostatecznie uplasowała się po za podium; Martyna Radwan wygrała swoją pierwszą walkę i niestety odpadła w kolejnej, zajmując lokatę bez miejsca medalowego; Dawid Laskowski po szczęśliwym losowaniu w kolejnej walce trafił na faworyta i zwycięzcę kategorii open, któremu niestety uległ, dzięki dalszym wygranym swojego przeciwnika Dawid został dopuszczony do walki w repasażach, gdzie już triumfował i ostatecznie zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski i tytuł drugiego vice-Mistrza Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim w kategorii wagowej open.

Teraz zawodnicy wracają na treningi we wtorki i czwartki między 16:30, a 19:00 w Gim. nr 1 i przygotowują się do kolejnych startów.