Spartanie zdobyli Chojnów (FOTO)

CHOJNÓW. Spotkanie pretendentów do awansu do klasy okręgowej w grupie 3 legnickiej A-klasy nie rozczarowało kibiców w Chojnowie. No może jedynie wynik, bo wicelider tj.Chojnowianka uległ Sparcie Rudna 3:4. Mecz drużyn ścigających lidera z Parszowic był pasjonujący i obfitował w liczne sytuacje podbramkowe. Ekipa trenera Tomasza FICNERA nijak pasuje do A-klasy. Przebudowa drużyny po wycofaniu się z 4 ligi przebiega prawidłowo i z pewnością piłkarze z Rudnej powalczą o awans.

Podobny cel przyświeca z pewnością Chojnowianie bo trener Mirosław Zieleń ma ciekawy zespół grający fajny futbol. W każdym razie mecz najskuteczniejszych drużyn A-klasy: Chojnowianki (67 goli) i Sparty Rudna(69) kibice w Chojnowie będą długo wspominać...

Tomasz FICNER (Sparta Rudna): - Przegraliśmy pierwszą połowę bo brakowało nam zdecydowanie na boisku. Nie potrafiliśmy sobie ten mecz ułożyć po naszemu. Chojnowianka grała prostymi długimi podaniami za nasze linie obrony i to skutkowało. W przerwie szybko przeanalizowaliśmy to co działo się w pierwszej połowie, zmieniliśmy plan na granie , zaczęliśmy grać dokładnymi podaniami i skutecznie. Z każdym meczem wygląda to lepiej. Dzisiaj naprawdę było to spotkanie, które rzadko się ogląd ana poziomie klasy okręgowej. Dobre tempo, walka itp. I my i Chojnowianka grają futbol na tak co cieszy każdego kibca na trybunach. Za dwa tygodnie gramy ze Spartą Parszowice i to będzie nasza weryfikacja w tym sezonie. Po tym pojedynku tak naprawdę patrzą przez pryzmat jakości piłkarskiej postawimy cel przez zespołem.

Mirosław ZIELEŃ (Chojnowianka): - Zdominowaliśmy rywala w pierwszej  połowie i wynik to pokazuje. Nie wiem dlaczego w drugiej połowie coś zacięło się w naszej maszynce. Przy stanie 2:1 mieliśmy setkę Kulika i gdybyśmy to strzelili to sądzę, że Rudna by się nie podniosła. Przełomowe było zdarzenie kiedy rywale strzelili gola ręką a sędzia tego nie odgwizdał popełniając straszny błąd. Sparta wyszłą wtedy na 2:3 a z nasz schodziło powietrze. Zgodzę się, że z obu stron było to dobre spotkanie. My w każdym meczu gramy o wygraną a co w efekcie to da Chojnowiance - zobaczymy. Ważne, że cieszymy się grą i dajemy radość jakością gry naszym kibicom

Chojnowianka Chojnów - Sparta Rudna 3:4 (2:1)

Bramki : Zazulczak Marcin 25`, Kądziołka Mariusz 31`, Kulik Jarosław 84` - Kowalewski Dawid 24`; Muzeja Albert 72`,76`; Łużny Grzegorz 89`

Chojnowianka : Zieleń Maksymilian, Tomaszewski Karol, Kądziołka Mariusz, Kulik Jarosław, Kulik Marcin (85` Romanek Łukasz), Jędrusiak Piotr ( 81` Zazulczak Paweł) ,Faluta Łukasz, Świątkowski Paweł, Zazulczak Marcin, Ziętek Marcin ( 61` Łaba Kacper), Ginda Mariusz

Sparta Rudna : Rychlik Arkadiusz, Łużny Grzegorz, Krawczyk Paweł ( 73` Wojciechowski), Burdzy Wiktor (46` Walasek), Michałowicz Kamil, Staniecki Dawid, Jęcek Mateusz ( 64` Glazer), Kowalewski Mateusz ( 90` Śliwiński), Muzeja Albert, Książek Dawid, Sygnatowicz Daniel