Starcie tytanów okręgówki dla Iskry (FOTO)

BIENIOWICE. Przed meczem najlepszych zespołów klasy okręgowej: Kaczawy Bieniowice z Iskrą Księginice było wiadomo, że po 90 minutach Iskra nie straci fotela lidera. Na boisku w Bieniowicach kibice szukali odpowiedzi na pytanie: Czy Kaczawa doskoczy na 1 punkt do lidera, czy być może ekipa lidera dowodzona przez trenera Piotra STAŃKO zwiększy przewagę nad grupą pościgową do 7 "oczek", czyniąc z walki o awans rywalizację "pod dyktando" Iskry ? Okazało się, że Iskra nie zamierza zwalniać tempa i wygrała 1:0 po golu Gambala. Oczywiście emocji nie zabrakło, testosteron rządził na murawie oraz poza nią na przekór panującym warunkom na grząskim  boisku.

Kto nie pojawił się na meczu spadkowiczów z 4 ligi, musi tego żałować. Była walka, determinacja i długimi momentami piłkarska jakość. Naszym zdaniem walka o awans do 4 ligi wciąż pozostaje kwestią otwartą...

Piotr STAŃKO trener Iskry Księginice : Ciężkie warunki na boisku- dlatego dzisiaj nasza taktyka czy technika zeszły na drugi plan. Boisko nie pozwalało na naszą grę, gdzie chcemy dominować, gdzie chcemy grać po ziemi. Musieliśmy więc przestawić się na granie na tym boisku, dostosowując się do warunków, gdzie z minuty na minutę było co raz gorzej. Cieszymy się , że odskakujemy na te 7 punktów, chwała chłopakom za ich grę i jestem z nich dumny, że w takim meczu, gdzie czasami piłkarska jakość jest po naszej stronie, doszło do tego i charakter. Należy też wspomnieć o Pawele Czarneckim dziś , zwłaszcza w tej ostatniej sytuacji, gdzie wybronił piłkę z linii bramkowej, kiedy nawet ja spodziewałem się ,że będzie to bramka na 1 : 1, na pewno jest bohaterem meczu. Zresztą tak naprawdę od miesiąca, albo dwóch Czarnecki, może i przez wypożyczenie Kuby Bielaka na drugiego bramkarza i rywalizacji między nimi, zmotywowany jest więcej i wybronił nas w wielu sytuacjach. Wielkie emocje podczas meczu były i to oczywiste, ale ważne żeby z boiska zejść w zdrowiu - na szczęście obyło się bez kontuzji. Mamy 7 punktów przewagi po dzisiejszym meczu, ale nie oznacza to ,ze będę mógł spokojnie spać w przerwie zimowej. Musimy być cały czas skoncentrowani, bo najgorsze po takim meczu walki, gdzie zdominowaliśmy pod względem piłkarskim , w następnych podchodzić z pewnością , że je wygramy. Zresztą każdy zespół będzie chciał walczyć z liderem, próbując go i dążyć do wygranej. Można powiedzieć, że jest taki paradoks - lepiej się gra nam na wyjazdach, niż u siebie. Być może dlatego , że boisko nasze jest trochę mniejsze i nie pod nasz styl trochę, musimy wtedy styl gry zmieniać. Ale i to się zmienia - cieszymy się, że już trzeci mecz zagraliśmy na "zero" z tyłu. I to jest bardzo dobry impuls, na to zwracaliśmy uwagę, że strzelaliśmy bardzo dużo bramek, ale też i dużo ich traciliśmy. Dzisiaj się cieszymy z trzech punktów, ale pamiętamy, że przed nami jeszcze dwa mecze i musimy z nich wyciągnąć sześć punktów.

Krzysztof SYNOWIEC trener Kaczawy Bieniowice : Gratuluję Iskrze wygranej. Jeśli chodzi o naszą grę, zabrakło przysłowiowej " kropki nad i " w drugiej połowie meczu. Był to mecz walki, zaangażowania z obu stron. W pierwszej połowie ciężko było stworzyć klarowne sytuacje. W drugiej połowie natomiast wytworzyły nam się dwie takie sytuacje, po których powinniśmy strzelić bramki. Niestety nie udało nam się ich wykorzystać. Przeciwnik postawił wysokie warunki, odstawaliśmy przede wszystkich fizycznie - przegrywaliśmy długie piłki, wiele piłek nie udało nam się wydobyć. Te ostanie minuty - była tak dogodna sytuacja dla nas, jednak bramkarz gości fenomenalnie to wybronił. Ale jak się nie "dokłada" takie mecze , a mecz jest na styku, to niestety nie można tego wygrać. Wierzymy, że mimo iż Iskra odskoczyła od nas o 7 punktów, to że będziemy grać o najwyższe pozycje. Te różnice punktowe nie są na tyle duże, i jeśli jeśli trafi się , że dwa mecze się przegra, może się okazać ,że jesteś nagle siódmi czy szóści w tabeli. Gramy więc z każdego meczu o pełną pulę, a czas pokaże gdzie się znajdziemy.

Kaczawa Bieniowice - Iskra Księginice 0:1(0:1)

Bramki: Gambal Jarosław 40`

Kaczawa Bieniowice : Kudłacz Miłosz, Domagała Damian, Karpowicz Krzysztof, Wisniewski Dominik, Nikodem Karol, Raczkowski Nikodem (85` Stępień Rafał ), Buń Damian ( 74` Buts Mykhailo), Domagała Kacper ( 50` Urbański Piotr), Ceglarski Krystian ( 63` Pulikowski Damian), Kasperowicz Adam, Śliwiński Michał

Iskra Księginice : Czarnecki Paweł, Strzelczyk Tomasz, Wiatrowski Maciej, Maliszewski Karol, Karczewski Piotr, Pilichowski Patryk, Cichy Bartłomiej ( 77` Zadernivskyi Serhii), Bar Maciej, Kaczmarczyk Krystian, Srebrniak Maciej, Gambal Jarosław