Belgrau i Garliński najszybsi nad Kaczawą (FOTO)

PROCHOWICE. Zaledwie 62 biegaczek i biegaczy pojawiło się na starcie II Nadkaczawskiego Biegu z Historią. Nie wiadomo czemu organizatorzy "wyrzucili" biegaczy z serca Prochowic (wokół zamku w pięknym miejskim parku) na peryferie Kwiatkowic. Historii w tym niewiele, ale faktem, że biegano po wałach nad Kaczawą. W odczuciu biegaczy to impreza ku pamięci biegacza z Kwiatkowic Mariana Żukowskiego. Wielu zawodników wbiegając na linię mety wykrzykiwało symboliczne "To dla Ciebie Marian"... Dodajmy niestety, że był to pierwszy bieg w Polsce, który nie wiadomo było o której dokładnie godzinie wystartuje. Poślizg był spory co powodem do dumy nie jest dla organizatorów imprezy.

Pasjonujący pojedynek na 5 km wygrał wracający do zdrowia i wielkiej formy Tobiasz BELGRAU pokonując wschodzącą gwiazdę biegową KGHM- Marka WACHNIKA. Na 10 km było monotonnie i wygrał na luzie Łukasz GARLIŃSKI z Kwiatkowic.

Łukasz GARLIŃSKI na mecie powiedział krótko: - Znam te wały rzeczne jak siebie samego bo codziennie tutaj trenuję. Trasa lekka, łatwa, treningowa.

Garliński na pokonanie 10 km potrzebował zaledwie 38 minut. Tuż za nim finiszował biegacz OLAWSA Złotoryja Mariusz Tokarczuk.

Znacznie ciekawiej było na 5km. Tobiasz BELGRAU wrócił do zdrowia a teraz wraca do wysokiej formy. Pokonanie 5 km zajęło mu prawie 19 minut. 37 sekund z anim finiszował Marek WACHNIK. - Gonić Tobiasza to sama przyjemność. Moim celem na ten sezon jest Bieg o Górniczą Lampkę w Lubinie. Muszę zejść poniżej 36 minut. To jest mój cel. Goniąc Tobiasza łatwiej cel osiągnę,

O 3.miejsce pasjonujący finisz stoczyli Tomasz JANKOWSKI i Przemysław KOZŁOWSKI.

Dodajmy, że owacje otrzymał finiszują na 10 km w środku stawki Daniel KRZECZKOWSKI, szef miejscowego posterunku policji. Co ciekawe imprezę zabezpieczał policyjny radiowóz ale jak finiszował szef posterunku to patrol policji zniknął.

Na 5 km z dobrym czasem finiszował Marek DŁUBAŁA, piłkarski delegat i ojciec chrzestny Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Kompletnie wyluzowany finiszował nestor legnickich biegaczy Stanisław JAWORSKI, który bieg potraktował jako jednostkę treningową dla Agnieszki, która dała się namówić Staszkowi na start w słynnym maratonie w Atenach.

Biegaczy wystartowała Maria MAĆKOWIAK, przewodnicząca Rady Miasta i Gminy, a biegaczy na mecie witała burmistrz Alicja SIELICKA.

II Nadkaczawski Bieg z Historią pod patronatem burmistrz Alicji Sielickiej przeszedł do...historii. Impreza była współfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Legnicy. Organizatorzy wnioskowali o wsparcie w wysokości 8 tysięcy ale ostatecznie musieli zadowolić się tysiącem...

{gallery}galeria/sport/01-05-23-bieg-prochowice-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}