Puchar dla Miedzi II (FOTO)

CHOJNÓW. Piłkarze Miedzi II Legnica zdobyli Dolnośląski Puchar Polski, w rozgrywanym w Chojnowie finale pokonując IgnerHome Polonię-Stal Świdnica. Burmistrz Chojnowa Jan SERKIES zadbał o oprawę finałowego meczu jak gdyby był to mecz centralnych rozgrywek o PP. Zawodników na boisko wyprowadzała orkiestra dęta i chojnowskie mażoretki...

W drugiej minucie Emmanuel Agbor uderzył groźnie na bramkę rywali, ale kapitan formalnych gospodarzy spotkania Bartłomiej Kot nie dał się zaskoczyć. Świdniczanie próbowali odpowiadać szybkimi atakami skrzydłami, ale defensywa legniczan spisywała się bez zarzutu. W 13 minucie zielono-niebiesko-czerwoni objęli prowadzenie. Na lewej stronie Błażej Szczepanek zagrał do Mariusza Sławka, ten dośrodkował, a Piotr Stępień strzałem z bliskiej odległości sfinalizował akcję. Miedź dalej przeważała. W 25 minucie obok bramki po rzucie rożnym główkował Michał Pojasek. Podopieczni trenera Łukasza Bulińskiego próbowali zaskoczyć rywali kolejnymi stałymi fragmentami. Z kolei w 28 minucie niecelnie z dystansu spróbował Marcin Garuch. W 37 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Szymon Zalewski, ale nie zdołał pokonać Kota. Dwie minuty później znów groźnie dośrodkował Sławek, ale defensorzy IgnerHome Polonii-Stali powstrzymali napór zespołu znad Kaczawy. W 42 minucie faulowany w polu karnym był Garuch. Sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość, strzałem z jedenastu metrów pokonując golkipera biało-zielonych i jednocześnie ustalając wynik pierwszej połowy. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Legniczanie dążyli do zdobycia kolejnej bramki i swego dopięli w 54 minucie, gdy Emmanuel Agbor podwyższył wynik meczu. Natomiast w 62 minucie z kilku metrów główkował Stępień, ale bramkarz świdniczan był na posterunku. Trzy minuty później z lewej strony pola karnego nad poprzeczką posłał futbolówkę Szczepanek. W 71 minucie znów w dobrej sytuacji znalazł się Stępień, ale defensywa IgnerHome Polonii-Stali wyszła obronną ręką. Legniczanie w dalszym ciągu dążyli do zdobywania bramek, choć w obu zespołach nastąpiło sporo zmian. W 89 minucie Emil Migas, ale Paweł Lenarcik pewnie obronił. Chwilę później po kornerze niecelnie główkował Damian Kasprzak. IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Miedź II Legnica 0:3 (0:2) Bramki: Piotr Stępień (13’), Marcin Garuch (43’-k.), Emmanuel Agbor (54’) IgnerHome Polonia-Stal: 25. Bartłomiej Kot – 3. Kajetan Frankowski, 4. Damian Kasprzak, 6. Damian Szydziak (46’ 5. Kamil Moskwa), 7. Wojciech Sowa, 8. Mateusz Nazar, 11. Andrii Kozachenko (69’ 9. Stanisław Antosik), 13. Jakub Filipczak (60’ 21. Adam Wojciechowski), 17. Oskar Trzepacz (54’ 19. Emil Migas), 87. Piotr Kotyla (74’ 32. Paweł Michta), 92. Patryk Paszkowski (46’ 74. Sebastian Białasik) Miedź II: 1. Paweł Lenarcik – 3. Mariusz Sławek (79’ 2. Mateusz Letkiewicz), 5. Michał Pojasek, 6. Igor Lewandowski, 9. Błażej Szczepanek (79’ 8. Olaf Kania), 14. Piotr Stępień (82’ 11. Michał Dryja), 15. Błażej Żarkowski, 16. Marcin Orzechowski, 17. Marcin Garuch, 18. Emmanuel Agbor (59’ 10. Patryk Poręba), 19. Szymon Zalewski (46’ 7. Michał Skowron).