Rollercoaster w Kochlicach. Miedź gra dalej (FOTO)

KOCHLICE. Rozegrano ostatni mecz II rundy Pucharu polski na szczeblu Podokręgu Legnica. Juniorzy Miedzi w roli gospodarzy zagrali na boisku Iskry Kochlice i w dramatycznych okolicznościach, po heroicznej walce wywalczyli awans do III rundy . Pokonali spadkowicza z 4 ligi 5:4(0:2). - Pokazali hart ducha, wolę walki i piłkarską jakość - chwalił swoich podopiecznych trener Michał PIŃCZYŃSKI. - Konfrontacja z seniorskim futbolem była dla tych młodych chłopców bardzo ciekawym doświadczeniem.

Przypomnijmy iż Miedź III Legnica była rewelacją PP poprzedniej edycji i wszystko wskazuje, że juniorzy Miedzi i w tych rozgrywkach chcą zajść w PP daleko...

Jak bardzo dramatyczny był to mecz niech świadczą statystyki. Po 25 minutach legniczanie przegrywali 0:2 i z takim wynikiem schodzili na przerwę. Zaraz po wznowieniu gry legniczanie złapali kontakt z rywalami po samobójczym trafieniu jednego z zawodników Iskry. W 54 minucie emocje i nerwy sięgnęły zenitu. Czerwoną katkę ujrzał golkiper Iskry...

W 58 minucie juniorzy Miedzi doprowadzili do remisu. I z ego faktu cieszyli się...50 sekund. Na 2:3 wyprowadził Iskrę ponownie Nikodem Skoczylas. Ale potem rozpoczął się wyśmienity okres gry Miedzi . W odstępie 12 minut strzeli Kochlicom 3 gole. Końcowy wynik mecz ustali celnym trafieniem dla Iskry Adrian SOBOLEWSKI.

Miedź III Legnica - Iskra Kochlice 5:3(0:2)

sam 51, O.Szymaniak 58 i 74 min, K.Przybylak 87, D.Suski 87 - N.Skoczylas 2 min, G.Grochowski 25 min, A. Sobolewski 90 min.