IX Kunicki Bieg Reggae (FOTO)

KUNICE.  120 uczestników pobiegło w sobotę 26 sierpnia wokół Jeziora Kunickiego na dystansach 5 km, 10 km i trasą klasycznego półmaratonu na dystansie 21 km. To już IX Kunicki Bieg Reggae, cykliczna impreza zorganizowana przez miejscowy GOKiS jako towarzysząca festiwalowi tego gatunku muzyki, który odbywa się wieczorową porą. Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie pamiątkowe piękne medale, które wręczała Ewa HOSZOWSKA, zastępca wójta gminy Kunice.  Po twarzach widzę, że jest mnóstwo biegaczy, którzy chyba polubili od lat bieganie wokół jeziora kunickiego i to mnie osobiście bardzo cieszy . Nasz kunicki bieg już na stałe wpisał się w kalendarz liczących się imprez biegowych na Dolnym Śląsku. Dzisiaj swoją sportową aktywność ograniczam do wręczania medali ale "kontuzja stomatologiczna" uziemiła mnie na linii mety.

Najbardziej "nazwiskowym" biegiem wokół jeziora kunickiego był dystans na 5 km. Podium to TOP ONE biegów nie tylko w Polsce. Wygrał Rafał BARDZIŃSKI , który złamał granicę 17 minut i na mecie za. Przed rokiem Bardziński był trzeci.... Na finiszu Bardziński w tym roku pokonał Patryka SARZYŃSKIEGO (16,57)

Numer 1 w gronie kobiet - nie mogło być inaczej - Anna FICNER ze Złotoryi. w czasie 19,01 pokonując Paulinę SARŻYNSKĄ i Natalię  KOSZAŁKO z Polkowice. W OPEN paanie zajęły odpowiednio 6, 7 i 12 miejsce. Pięknie !

Na 10 km wystartowało łącznie najwięcej bo 47 biegaczek i biegaczy. Triumfował nie kto inny jak Łukasz GARLIŃSKI z Krokusa Kwiatkowice w czasie 35,28. 2. miejsce zajął adam Rauer z ...Mysłowic a trzeci był Mariusz Tokarczyk. Ten dystans wśród pań najszybciej pokonała Aneta PALIŃSKA ze Szklarskiej Poręby.

Na rywalizację na trasie półmaratonu zdecydowało się wielu znakomitych biegaczy Po znakomitym biegu zwyciężył podobnie jak przed rokiem dwoma laty wygrał Artur GUŁAJ z Reagge Team GOKiS Kunice( czas 1.19,01) przed Szymonem KUCĄ z OLAWS Złotoryja i Tomaszem PARYSKIEM z Pielgrzymki w powiecie złotoryjskim.. Klasyfikację kobiet wygrała Kamila ŻOŁĘDZIEWSKA z KGHM ZG RUN

Dodajmy iż tegoroczna edycja Biegu zgromadziła biegaczki i biegaczki praktycznie z całego Dolnego Śląska: od Głogowa po Wałbrzych, Szklarską Porębę, Chocianów i Rakowice oraz Górnego Śląska.