LegSad liderem okręgówki (FOTO)

KROTOSZYCE. Nie pomogły gole Szymona Gila i Damiana Piotrowskiego. Spartt Grębocice uznawana za faworyta nr 1 do awansu do 4 ligi z Janowic Dużych wraca do domu bez punktów. Legsad Kościelec po bardzo dobrym meczu wygrał 3:2. Podopieczni Grzegorza LICHWY zostali nowym liderem okręgówki wyprzedzając jedynie lepszym bilansem bramkowym Konfeks i ...Spartę.

Grzegorz LICHWA, trener LegSad Kościelec: - Na pewno ogromna radość po zasłużonym zwycięstwie. Zaczęliśmy bardzo mocno narzucając przeciwnikowi swoje zasady gry. W piłce ta bywa, że przewaga w polu i pod bramką rywala nie zawsze przekłada się na gole. Sparta miała problem z konstruowaniem akcji w pierwszej połowie. W drugiej mecz się wyrównał. Trochę było w tym naszej taktyki ale i goście zagrali zdecydowanie lepiej. Jaki cel mamy na ten sezon ? zarząd przez zespołem cel - miejsce w czołowej ósemce. Ja prywatnie postawiłem przed sobą i drużyną cel - miejsce na podium. Nie będzie lekko bo na pewno każdy będzie się na nas mobilizował. Sam jestem także ciekaw naszego pucharowego meczu z Prochowiczanką.

Paweł RZĄSA, trener Sparty: - Niespodzianka ? Raczej nie. To był ligowy szlagier, mecz lidera z wiceliderem i każdy wynik był możliwy. Troszkę przespaliśmy pierwszą połowę oddając inicjatywę rywalom. Szkoda gola na 2:1 po błędzie naszego bramkarza, który zresztą bronił w całym meczu fantastycznie ale akurat ten jeden raz piłka przeszła mu między rękoma. W drugiej połowie byli drużyną bardzie przekonywująca niż LegSad, mieliśmy swoje sytuację i przy większym szczęściu mogliśmy doprowadzić do remisu 3;3. Z porażki nie robimy tragedii .Postaramy się zrewanżować na wiosnę.

LegSad Kościelec - Sparta Grębocice 3:2