LegSad skutecznie broni ligowego podium (FOTO)

KROTOSZYCE. Piłkarze LegSadu Kościelec nie zwalniają tempa w rozgrywkach o mistrzostwo legnickiej okręgówki. Podopieczni Grzegorza LICHWY w meczu 12.kolejki pewnie pokonali Błękitnych Koskowice 3:0 i umocnili się na najniższym stopniu ligowego podium.

Grzegorz LICHWA, trener LegSadu: - Nie nastawialiśmy się, że będzie to łatwy dla nas mecz. Graliśmy z nimi w Pucharze Polski i doskonale wiedziałem, że jest to drużyna solidna. Chcieliśmy dzisiaj zagrać na zero w tyłach bo wprawdzie jesteśmy wysoko w tabeli ale tych straconych bramek mamy za dużo. Kibice wolą oglądać wygrane  np.5:4 ale jako trener wolę wygrywać 1:0 i mieć zero po stronie straconych goli. W pierwszej połowie grało nam się ciężko bo pod wiatr i pod słońce. Szybko objęliśmy prowadzenie i w sumie mieliśmy mecz pod kontrolą. potem było niepotrzebnie nerwowo bo straciliśmy zawodnika za dwie żółte kartki. Ale wygraliśmy i zagraliśmy na zero z tyłu.

Jacek TERPIŁOWSKI, trener Błękitnych : - W pierwszej połowie na pewno nie byliśmy gorszym zespołem a powiem nawet więcej w pierwszym kwadransie byliśmy bliżsi kontrolowania meczu. Nawet zdobyliśmy gola nie uznanego z minimalnego spalonego. Tracimy gola ale nadal byliśmy "w grze" . Na pewno w pierwszej połowie nie było widać miejsc jakie oba zespoły zajmują w tabeli. W przerwie robimy sobie pewne ustalenia taktyczne ,wychodzimy na boisko i gramy kompletnie coś innego. Straciliśmy gola po stałym fragmencie gry i tradycyjnie zwieszamy głowy i schodzi z nas powietrze. Nie wiem z czego to wynika, na pewno nie z motoryki czy kwestii siłowych. Naszym problemem jest to, że nie potrafimy zagrać dwóch jednakowych połówek.  Tak samo było ostatnio z Chojnowianką. Musimy się przełamać bo stać nas na lepsze wyniki.

LegSad Kościelec - Błękitni Koskowice 3:0(1:0)

Długosz 9, J.Dziaszyk  50 i 63

LegSad : M.Szlęk -  Karpov, L.Szlęk (36 min.Dul), Chudzik, Antosiewicz -  Taranek( 70 min.Huk) ,  Janoś, E.Borek, Długosz ( 65 min. Mika), Szałach - Dziaszyk

Koskowice: Kaźmierczak - Gała, Wach, Górczyński( 67 min. Chruściński), Piżuch, - Prus ,  B.Tymków, Alwin ( 67 min. Pęczkowski), Skobelski,  Szymański ( 80 min. Fulas) - Sejud ( 80 min. Zubariev)