Płynęli całą noc. Otyliada 2023 na mecie (FOTO)

CHOJNOW. 34 zawodników dopłynęło do mety na chojnowskim basenie startując w Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływania OTYLIADA 2023. Kolejność na podium była identyczna  jak ...przed rokiem.  Najdłuższy dystans pokonał Przemysław MARKOWSKI przepływając 31 km 150 metrów. To wynik jednak gorszy od tego sprzed roku( 32 km 150 m). Podobnie jak przed rokiem 2.miejsce zajęła Anna WILCZEWSKA, która w porównaniu z ubiegłorocznymi zawodami przepłynęła  2 km więcej. Najniższe miejsce na podium "wypływał" Miłosz KOŁODZIEJ, który swój ubiegłoroczny wynik poprawił aż o 4 km !

I podobnie jak przed rokiem 4.miejsce zajął Bartłomiej IMIELIŃSKI, który także poprawił swój wynik o ponad 3 km.

Przypomnijmy , że rekord Polski w Otyliadzie należy do Sebastiana Karasia i został ustanowiony w...2016 roku. Karaś przepłynął wówczas 54 km !

34. Siwik Pola 0.050

Zawody ze strony sędziowskiej wsparła jak zawsze niezawodna drużyna OSP Rokitki pod kierunkiem Rafała Nowaka. Imprezę, jak co roku wsparł Burmistrz Miasta Chojnowa oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4. A Daniel OSADKOWSKI, kierownik basenu miejskiego jest przekonany, że w 2024 roku rekord na chojnowskiej pływalni padnie.

W 2023 roku VIII Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki przeszedł do historii. Najlepszym wręczono dyplomy i medale. Wszyscy, którzy wzięli udział w OTYLIADZIE otrzymali certyfikaty uczestnictwa i mini-medale.

Najlepszym pływakiem w skali kraju, po raz drugi z rzędu, okazał się Grzegorz Bednarczyk, który w Warszawie pokonał 44,25 km. Miejsce drugie przypadło Sebastianowi Szymankowi, który przepłynął w Łukowie 41,35 km. Ostatecznie trzecie miejsce wywalczył pływający w Słupsku Aleksander Janczylik po pokonaniu 38,9 km.
Wśród kobiet najdłuższy dystans przepłynęła w Barcinie Alicja Giedryś – 37,75 km, zaledwie o 50 metrów więcej niż pływająca w Tomaszowie Mazowieckim Aleksandra Bednarek (37,7 km).