IV. Bieg po Legnickich Polach (FOTO)

LEGNICKIE POLE. 80 biegaczy wystartowało w IV Biegu po Legnickich Polach. Mieli do pokonania 5,6 kilometra i wbrew pozorom nie była to trasa lekka, łatwa i przyjemna. Najpierw biegacze poznawali "uroki" biegania po mocno crossowej trasie terenowej. Od startu na dawnym boisku KS Legnickie Pole do mety prowadził Artur GUŁAJ, który dystans pokonał w 18 minut i 32 sekundy ustanawiając rekord trasy.  - Urozmaicona trasa, technicznie trudna zwłaszcza dla rzadko startujących- mówił zwycięzca.

Gułaj pokonał ubiegłorocznego triumfatora Rafała BARDZIŃSKIEGO (18,5) i Jacka JABŁOŃSKIEGO (19,42). O szybkim tempie begu niech świadczy fakt, że 80-y na mecie - Tomasz SERAFIŃSKI z Wrocławia dobiegł do mety w czasie 44 minuty.

W gronie 20 kobiet, które wystartowały w Biegu po Legnickich Polach najszybsza była Barbara TEODOROWICZ ze Zgorzelca w finiszująca w czasie 25,49 min. Na 2 .miejscu finiszowała Marta BLICHARSKA z Legnicy a najniższe miejsce na podium zdobyła Alicja ZIELIŃSKA z Legnickiego Pola.

Na 70.miejscu finiszował legnicki radny Piotr ŻABICKI, któremu wójt Rafał PLEZIA pogratulował ponownego zostania radnym. - Fajny bieg, fajne tereny, dobra organizacja. Moim zdaniem nie można tego biegu nazywać biegiem łatwym, bo trasa w zasadzie od startu była trudna i nie przewidywalna bieganie utrudniał intensywny opad deszczu.. W moim odczuciu można do tego biegu w kolejnej edycji dołożyć kilometrów. Tereny wokół Legnickiego Pola mogą być ciekawym wyzwaniem dla biegaczy. Ze swojego wyniki nie jestem zadowolony ale dopiero odzyskuję siły po kampanii wyborczej - mówi Piotr ŻABICKI.

Rafał PLEZIA, wójt gminy Legnickie Pole: - Cieszą mnie opinie biegaczy zarówno o trasie, jak i organizacji biegu. Zgadzam się z opinią iż bieg ma potencjał i chcemy go jeszcze bardziej rozwijać . Zarówno w kategoriach skali trudności, jak i cennych nagród. mamy swój pomysł na zrobienie z tego biegu sportowej perełki powiatu legnickiego i do tego będziemy dążyć w kolejnych latach. Za rok finiszować będziemy już na właściwie zbudowanym od podstaw campingu w Legnickim Polu co będzie ukoronowaniem małego jubileuszu Biegu po Legnickich Polach.

Dodajmy, że bieg w Legnickim Polu pod względem organizacji to decydowanie TOP ONE w powiecie legnickim. Dyrektor GOKiS Małgorzata KUBIK zadbała nie tylko o niezwykle atrakcyjne medale, o profesjonalne zabezpieczenie trasy( wolontariusze, policja i strażacy-ochotnicy) i o właściwe zabezpieczenie medyczne (Medicus z Lubina).

Jedną z ciekawszych podkategorii biegowych były mistrzostwa Legnickiego Pola. Wygrał Tomasz KUCIEWICZ przed Andrzejem KOZUBALEM i Waldemarem HRECZANYM.