Falstart szczypiornistów Górnika

ZŁOTORYJA. Juniorzy młodsi Górnika Złotoryja rozpoczęli zmagania w Lidze Dolnośląskiej. Debiut nie był udany bo w hali Tęcza podopieczni Macieja Sroki ulegli drużynie z Dobroszyc 15 bramkami. - Przez ligę młodzików przeszli jak burza, ale tutaj jest już inne granie - powiedział trener, a w przeszłości znakomity skrzydłowy Miedzi Legnica, Maciej Sroka. - Większa piłka, pierwszy raz granie z klejem i chyba trema - to sprawiło, że mecz im nie wyszedł. Oni trenują dwa razy w tygodniu, a w tym wieku powinniśmy trenować już cztery razy tygodniowo. Frycowe boli, ale... wierzę, że będzie coraz lepiej.

Mecz rozpoczęli goście od dwubramkowego prowadzenia, ale po szybkich akcjach i celnych rzutach Klimaszewskiego i Jurasika, złotoryjanie złapali kontakt z rywalem. Ale szczęście trwało krótko, bo po serii błędów Dobroszyce fajnie grające skrzydłami odskoczyło na 3:12.

Druga połowa rozpoczęła się od świetnych interwencji bramkarza Jabłońskiego i szybkim ataku po którym złotoryjanie dostali karnego. Do karnego podszedł najskuteczniejszy zawodnik Górnika- Chodowiec i bramkarz z Dobroszyc efektowna parada obronił rzut. Przez kilka minut jednak zanosiło się, że gospodarze przejmą inicjatywę. Dobrze bronił Jabłoński, na prawej obronie bardzo dobrze radził sobie Szyszka, a w ataku śmiało poczynali sobie Chmielowski, Chodowiec i  Kuzak. Mimo dobrej gry złotoryjanie nie byli w stanie zmniejszyć straty do rywali. W 49 minucie było 16:29 i po meczu...

Porażka boli, ale ci młodzi chłopcy Sroki mają potencjał. To fajna sprawa, że odradza się złotoryjski szczypiorniak i to od podstaw, a nie przez budowanie drużyny w oparciu o armię zaciężną. Warto roztoczyć nad tym zespołem swoisty parasol ochronny, zapewnić odpowiednie warunki treningowe i meczowe. A efekty przyjdą szybciej niż się komukolwiek wydaje.

Górnik Złotoryja - UKS Dobroszyce 19:34 (9:18)

Skład KPR Górnik Złotoryja: Jabłoński, Dąbrowski - Mizia, Tyc, Chodowiec, Chmielowski, Kuzak, Jurasik, Szyszka, Chorostecki, Klimaszewski, Michalski.