Tenisiści ZTT zdominowali mistrzostwa

ZŁOTORYJA. W ostatni weekend stycznia w hali Tęcza , 26 młodych tenisistów z całego województwa walczyło o medale i puchary w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Skrzatów (do 12 lat), Gospodarze turnieju zawodnicy ZTT Złotoryja wykorzystali atut swojej hali i zdobyli 5 medali we wszystkich kolorach.

Najlepiej zaprezentował się Mateusz Błaszczyk - w drodze po srebrny medal w singlu pokonał o ćwierćfinał Jakuba Kordowskiego z Redoco Wrocław 6/1 6/2, o półfinał Bartłomieja Rosia ZTT Z-ja 4/6 7/6 10/4, o finał roztawionego z nr 1 Piotra Siekanowicza KKT W-w 6/3 7/5 , w walce o złoto uległ Krzysztofowi Pajdowskiemu z Polkowic 2/6 3/6 , a w grze podwójnej z kolegą klubowym B.Rosiem osiągnęli tytuł mistrzowski!! złoto wywalczyli ogrywając następujące pary; w ćwierćfinale Piotr Banaszkiewicz ZTT i Marcin Śrutwa TT Lubin 6/1 6/2, w półfinale parę nr 2 Kacper Szymkowiak AZS-AWF W-w i Antoni Pankowski Szczawno Zdrój 2/6 6/1 10/1 a w finale parę nr 1 Piotr Siekanowicz KKT W-w i Krzysztof Pajdowski STZ Polkowice 6/7 6/2 10/5.
Wśród dziewcząt Ewa Czapulak ZTT zdobyła brąz w singlu i srebro w deblu w parze z Natalią Turczuk z Wrocławia, piąty medal dla ZTT to brąz Patrycji Sadlik w deblu w parze z Wiktorią Kurec z Jel.Góry.
Goście turnieju podziwiali piękną halę, jak również wzorową organizację Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska skrzatów, ponadto. Dodatkowa niespodzianka i zarazem atrakcję było to iż mogli oglądać na telebimie mecze z Australia Open, posilać się pysznościami w kawiarence a najlepsi dumnie odbierać dyplomy, medale i puchary. Turniej obsługiwali trenerzy ZTT Złotoryja Jacek Kuczyński i Mariusz Czernatowicz.