grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Pogoń przetrzepała Męcinkę (FOTO)

Piłkarze Pogoni Świerzawa "nie potrafili" przegrać żadnego z 13 spotkań ligowej jesieni w jeleniogórskiej A-klasie i serię kontynuują w zimowych sparingach. Na boisku w Legnicy absolutny lider I grupy A-klasy OZPN Jelenia Góra pokonał bez najmniejszych problemów A-klasowca z OZPN Legnica- KS Męcinkę 3:1 (2:0).

Przed tygodniem podopieczni Arkadiusza Palucha pokonali Wartę Bolesławiecką 3:1. Dzisiaj identycznym wynikiem zakończyli starcie z Męcinką. Losy meczu rozstrzygnęły się do przerwy. Najpierw gola zdobył Zajda, a potem Sielach. Po przerwie trzeciego gola a swojego drugiego w spotkaniu dorzucił Sielach. Męcinka dopiero w końcowym kwadransie nawiązała wyrównaną walkę z rywalem. Honorowego gola dla Męcinki zdobył Osmólski.

- Co prawda na etapie sparingów nie przywiązuję nadmiernego znaczenia do wyników spotkań kontrolnych, bo celem nadrzędnym jest doszlifowanie stylu gry i poszczególnych elementów w grze zespołu, ale na pewno zwycięstwa cementują atmosferę w drużynie - powiedział trener Arkadiusz PALUCH.

Kibice w Świerzawie liczą, że wiosną ich Pogoń odeprze atak Julii Szklarska Poręba i awansuje do klasy okręgowej. Kibice liczą także, że władze miasta i gminy docenią co dla lokalnej społeczności w minionym roku zrobiła Pogoń. Póki co wieści z świerzawskiego ratusza nie są zbyt wesołe, bo na sport w rozpisanym właśnie konkursie pieniędzy jest tyle samo co przed rokiem, a chętnych na budżetowe wsparcie więcej...

{gallery}galeria/sport/06.02.16_Pogon_Swierzawa_KS_Mecinka_fot_ewa_jakubowska{/gallery}