grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Olaws z sukcesami

Na jednej z Wysp Północnofryzyjskich przy niemieckim wybrzeżu Morza Północnego, Föhr, odbył się 5. Föhr-Marathon 2016. Podczas imprezy rozegrany został Föhr-Marathon a także Föhr-Halbmarathon. Dystans półmaratoński, czyli 21,0975 kilometrów ukończyło 148 uczestników. Zwyciężył gospodarz Henrik Schwalbe z czasem 01:14:29. Bardzo wysokie 10 miejsce zajął zawodnik OLAWS Złotoryja, Krystian Kozłowski.

W Lesznie natomiast odbył się I Półmaraton Leszczyński Duda-Cars. Dystans 21,0975 kilometrów ukończyło 577 uczestników. Najszybciej trasę pokonał Krzysztof Szymanowski z Kościana, który uzyskał czas 01:11:29. W biegu tym wystartowało dwóch zawodników OLAWS Złotoryja, Tomasz Szpiter i Bartosz Wilk, którzy uzyskali następujące rezultaty:

36 miejsce – Szpiter Tomasz (OLAWS Złotoryja), M40-11, czas 01:27:54 RŻ
230 miejsce – Wilk Bartosz (OLAWS Złotoryja), M30-84, czas 01:44:04

W Sobótce z kolei odbył się 9 PANAS Półmaraton Ślężański. Dystans 21,0975 kilometrów ukończyło 4417 biegaczek i biegaczy. Najszybszym zawodnikiem okazał się David Kiprono Metto z Kenii, który czasem 01:04:53 ustanowił nowy rekord trasy. Rewelacyjne 3 miejsce wśród kobiet uzyskała zawodniczka OLAWS Złotoryja, Anna Ficner z czasem 01:24:10. W Sobótce wystartowała bardzo liczna 19 osobowa reprezentacja mieszkańców Złotoryi, która uzyskała następujące wyniki a 8 z nich ustanowiło swoje rekordy życiowe:

22 miejsce – Dawidziuk Maciej (OLAWS Złotoryja), M35-7, czas 01:16:26
72 miejsce – Kuriata Robert (OLAWS Złotoryja), M50-2, czas 01:22:35
87 miejsce – Polański Mariusz (OLAWS Złotoryja), M40-9, czas 01:23:46 RŻ
98 miejsce – Ficner Anna (OLAWS Złotoryja), K30-2, czas 01:24:10 – 3 miejsce Kobiet
381 miejsce – Kuca Szymon (OLAWS Złotoryja), M30-68, czas 01:32:40 RŻ
585 miejsce – Kołodziej Michał (OLAWS Złotoryja), M25-79, czas 01:36:20
914 miejsce – Bartków Kazimierz (OLAWS Złotoryja-Zgorzelec), M40-173, czas 01:40:11
953 miejsce – Szapował Mirosław (Złotoryja), M35-233, czas 01:40:53 RŻ
1047 miejsce – Horodniczy Radosław (OLAWS Złotoryja), M35-252, czas 01:41:50
1174 miejsce – Napora Przemysław (OLAWS Złotoryja), M30-201, czas 01:43:20 RŻ
1376 miejsce – Kołodziej Aleksy (OLAWS Złotoryja), M50-52, czas 01:45:32 RŻ
1400 miejsce – Antosiak Tomasz (Złotoryja), M35-318, czas 01:45:49 RŻ
1572 miejsce – Łoziński Wojciech (Złotoryja), M35-340, czas 01:47:17
2408 miejsce – Łoziński Tomasz (Złotoryja), M35-515, czas 01:54:41
2553 miejsce – Widziewicz Mirosław (Złotoryja), M50-113, czas 01:56:01