Biegowe Grand Prix w Wilkowie (FOTO)

WILKÓW. Rekordowa liczba biegaczek i biegaczy stanęło na starcie "Wilków Cross" czyli 6. biegu XII edycji Biegowego Grand Prix Zagłebia Miedziowego. Blisko 7-kilometrowa trasa wiodła od stadionu Wilkowianki górzystymi terenami wokół Wilków-Osiedle. Wszyscy zgodnie podkreślali, że był to technicznie najtrudniejszy bieg BGZM i zarazem najbardziej....malowniczy. Na trudnej trasie najszybciej do mety dotarł Wit GROSICKI  z Fitnes piekary Legnicy, który trase pokonal w znakomitym czasie 24 minut. To druga wygrana Grosickiego w tegorocznej edycji BGPZM . Drugi na mecie ze stratą 29 sekund byl Marcin PAWŁOWSKI z...Wilków-Osiedle a trzeci Maciej DAWIDZIUK czyli gwiazdy OLAWS-a Złotoryja. Na 8.miejscu przybiegła Anna FICNER (czas 25,53) przypieczętowując swój końcowy sukces w Biegowym Grand Prix.

O ie w kategorii kobiet sukces Ficner jest bezapelacyjny to w przypadku panów o końcowej klasyfikacji przesądzi najprawdopodobniej ostatni bieg  26 lutego w Szklarach Górnych. W Wilkowie znakomicie pobiegli : Gregorz JANKOWSKI z KGHM ZG Run, Patryk SARŻYŃSKI, i Drogosz Andrzejewski z Sekcji Biegowej Lubin i oni takze zachowali szanse na końcowy sukces.

Rekordowa liczba biegaczy, kapitalna trasa, piękna pogoda i...znakomita orgaizacja biegu o ktorą postarali się ludzie związani z Wilkowianką Wilków z prezesem Tomaszem Maciejskim a czele. Przebojem były smaczne medale z piernika w barwach i z logo...Wilkowianki.

Tak jak zapowiadaliśmy bieg w Wilkowie miał swoją piłkarską podkategorię. Czy były niespodzianki? Biorąc pod uwage formę na boisku sukces piłkarza Lechii Dzierżoniów Mteusza JAROSA bylo czymś oczywistym. Futbolista lidera wschodniej grupy 4 ligi i kandydata do awansu do 3 ligi  w OPEN zajął 9.miejsce. W podkategorii piłkarskiej wyprzedził Patryka ŻYŁĘ z Wilkowianki i sędziego Szymona LATAŁĘ.Tuż z apodium uplasowal się inny sędzia Marcin NAWRACAJ a za naim prezes iskry Ksieginice Karol GROLEWSKI. Prezes Wilkowianki Tomasz MACIEJSKI pobiegł znakomicie ale...nie stanął na podium nawet wewnątrzklubowej klasyfikacjji. Ale był inny "smaczek" . Maciejski zajmując 82 miejsce w OPEN pokonał dyrektora Podokręgu Legnica Adama MICHALIKA( 104 miejsce) a obaj panowie mocno się szkowali na ten biegowy pojedynek...

Nie trzeba dodawać, że w klasyfikacji drużynowej zdecydowanie wygrała Wilkowianka Wilków desygnując do startu wszysto co miała najlpszego i najszybszego w swoich szeregach... Brawa także dla reprezentacji KGHM ZG Run. Ten bieg miał wielu bohaterów bo trasa była trudna. Pokonała ją m.in. debiutująca w wielkim bieganiu Natalia KALINOWSKA, niegdyś kierująca marketingiem w piłkarskim Zagłebiu a obecnie pracująca w Biurze Prasowym i CSR w Biurze Zarządu  KGHM Polska Miedź. I jak nam się wydaje nie był to jej ostatni tak dobry bieg w amatorskiej karierze...

I warto byłoby aby Wilków w gminie Zlotoryja oraz malownicza trasa w Wilkowie z taką organizacją częściej gościli biegaczy w regionie.

{gallery}galeria/sport/13-02-22-bieg-w-wilkowie-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}