Medale złotoryjskich tenisistów

ZŁOTORYJA. Podczas Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska Skrzatów w złotoryjskiej hali Tęczy zawodnicy Złotoryjskiego Towarzystwa Tenisowego zdobywając kilka medali potwierdzili swoją obecność w elicie dolnośląskiego tenisa ziemnego w tej kategorii wiekowej... Duży sukces odniósł Mateusz Gagatek, który wywalczył 2 krążki: złoto w parze z Beniaminem Babczyńskim (w finale pokonali 6:4, 6:0 parę ze Szczawna Zdroju Ignacego Pankowskiego i Szymona Górnickiego) oraz srebro w turnieju singlowym. Drugi medal w deblu (brązowy) dla ZTT wywalczyli Bartłomiej Korzystko i Miłosz Goda.

Jednak turniej singlowy dostarczył zawodnikom i kibicom najwięcej emocji. Po eliminacjach grupowych do finału awansowało trzech zawodników. Zwyciężył Beniamin Babczyński (KT Szczawno Zdrój), srebro zdobył Mateusz Gagatek, który w decydującym super tie-breaku z Babczyńskim prowadził 4:2, ulegając niestety w końcówce 5:10.

Złotoryjanin w drugim finałowym meczu pokonał Ignacego Pankowskiego 3:6, 6:4, 10:4.

W dwudniowych mistrzostwach województwa każdy zawodnik rozegrał po cztery mecze w turnieju singlowym.

Pozytywnie wysiłek zawodników ocenił trener ZTT Jacek Kuczyński, który dopingował zajmującego 7. miejsce Bartłomieja Korzystko i 8. w turnieju Miłosza Godę. Puchary, medale i dyplomy uczestnikom HMDŚl wręczał prezes ZTT Marcin Gagatek.

W turnieju udział wziął także zawodnika z Ukrainy Dmytro Kostina, który zajął 5. miejsce.