Wiosna Fenixa (FOTO)

PIELGRZYMKA. Po latach posuchy coraz lepiej wygląda zespół Fenixa Pielgrzymka, który w rundzie wiosennej zanotował tylko jedną porażkę. Dziś przed własną publicznością nie dał szans rezerwom Orła Zagrodno, a wygrana 6:2 pozwoliła drużynie z Pielgrzymki utrzymać miejsce na podium. W trwającej kampanii Fenix nie ma już szans by włączyć się do walki o awans, jednak drużyna ma obrany dobry kierunek i przy kosmetycznych zmianach może w niedalekiej przyszłości wrócić do A-klasy.

Gospodarze właściwie przez całe spotkanie byli zespołem lepszym, lecz zdarzył im się moment dekoncentracji, który koncertowo wykorzystali gracze z Zagrodna. Fenix ustawił mecz pod swoje dyktando już w 10. minucie, kiedy na 2:0 podwyższył Michał Rajczakowski. Worek z bramkami rozwiązał Kamil Kostrzewa, kilka chwil wcześniej wykorzystując dobre podanie za plecy obrońców od Dawida Kostrzewy.

Rezerwy Orła złapały kontakt po wyrzucie piłki z autu i zgraniu głową Pawła Ambrożego, a trafienie na swoje konto zapisał Wojciech Chmielowski, głową zaskakując Dawida Zajdowicza. Zaledwie pięć minut później znów był remis. Robert Machowski sfaulował w polu karnym jednego z przyjezdnych i losy rywalizacji z jedenastu metrów wyrównał Sylwester Zieliński.

Kubeł zimnej wody podziałał na Fenixa orzeźwiająco, co skutkowało kolejnymi atakami gospodarzy, którzy w 40. minucie dopięli swego i za sprawą Michała Rajczakowskiego kolejny raz objęli prowadzenie. Ten sam gracz skompletował hat- tricka kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry w drugiej odsłonie, jednak jak pokazała wcześniejsza sytuacja – Fenix nie mógł być pewny wygranej.

Tym razem gospodarze pokazali zdecydowanie więcej wyrachowania i nie pozwolili Orłowi rozwinąć skrzydeł, samemu dorzucając kolejne gole.

Po godzinie gry do siatki trafił Dawid Kostrzewa, a wynik osiem minut później ustalił wprowadzony z ławki rezerwowych Damian Leszczyna.

Komplet punktów sprawił, że Fenix nadal zajmuje trzecie miejsce, lecz zdecydowanie musi spoglądać za siebie, ponieważ czwarty Rataj Paszowice również ma na koncie 32 „oczka”, a piąta Lechia Rokitnica ledwie o jedno mniej. Warto jednak dodać, że lechiści rozegrali dwa spotkania mniej zarówno od Fenixa jak i Rataja.

Fenix Pielgrzymka – Orzeł II Zagrodno 6:2 (3:2)
K. Kostrzewa 7’, Rajczakowski 10’, 40’, 46’, D. Kostrzewa 60’, Leszczyna 68’ – Chmielowski 21’, Zieliński 26’ (k)
Fenix: Zajdowicz (46. Wędzina) – Grabowski, Wojdyła, Machowski, Marciniak, Rudnik (72. Danielak) , Baszczeński, D. Kostrzewa, Rajczakowski, Jarczak, K. Kostrzewa
Orzeł: Raczyński (19. M. Wolski) – Zdański, M. Ambroży, Perlak, Stemplowski, K. Wolski, Antosiak, Panas, P. Ambroży, Chmielowski, Zieliński (46. Gregor).