Młodzi tenisiści Bazaltu ZTT mocno weszli w 2023 rok

ZŁOTORYJA. Tenisiści Bazalt Złotoryjskie Towarzystwo Tenisowe w nowym roku ostro ruszyli na podbój kortów po nowe doświadczenia i kolejne punkty do rankingu PZT. Podopieczni trenera Bazalt ZTT Mariusza Czernatowicza skutecznie konfrontowali swoją formę w ostatnim tygodniu.

31-a w rankingu obecnie w Polsce Ewa Czapulak wystartowała w Chorzowie w Pucharze Polski Seniorek, rozstawiona z nr 5 wywalczyła brąz w singlu pokonując Salomee Jasiczek KKT Wrocław 7/6 6/3, w ćwierćfinale Annę Dziarkowską KS Grzegórzecki Kraków 6/3 6/1, która wyeliminowała inną zawodniczkę Bazalt ZTT Natalię Turczuk 7/6 6/3. Natalia w pierwszej rundzie pokonała Natalię Pietras KT Tarnów 3/6 6/2 6/2. W grze podwójnej Ewa w parze z Amelią Paszun z AZS Poznań wywalczyła złoto, w grze o finał pokonały parę nr 1 turnieju Maję Bajorek i

Justynę Jodłowską 6/2 6/3 a w finale parę Valeryję Darashuk i Emilię Durską 7/5 3/6 10/4 .
W tym samy czasie Mateusz Błaszczyk na ogólnopolskim turnieju juniorów w Sobocie k/Poznania wywalczył dwa 5 miejsca ; w singlu w I rundzie miał wolny los w II wygrał z Kamilem Kęsym AZS Poznań 6/0 7/6, o strefę finałową Mateusz uległ nr 1 i zwycięzcy turnieju Kacprowi Królikowskiemu Promaster Szczecin 2/6 1/6. Para Bazalt ZTT M.Błaszczyk i Antoni Małecki w turnieju deblowym skończyli na 5 miejscu przegrywając o strefę medalową ze zwycięzcami turnieju Kamilem Kęsym i Aleksandrem Błusiem z Poznania. Antoni Małecki (Bazalt ZTT) w singlu wygrał z Jakubem Staśkowiakiem Olimpia Poznań 6/0 6/2 o ćwierćfinał przegrał z Szymonem Kaszowskim BKT Bielsko Biała 2/6 1/6.

Największy sukces osiągnęła Daria Nowak , zawodniczka Bazalt ZTT wygrała Ogólnopolski Turniej Juniorek w Sobocie zarówno w singlu jak i w deblu. Pierwsze złoto wywalczyła pokonując kolejno ; Julię Sierhej z Wałcza 6/3 6/1, w ćwierćfinale Zofię Janusz AZS Poznań 6/1 6/4, w półfinale Malwinę Edyk MKT Łódź 6/2 6/2 i w finale Adrianne Kluskę nr 1 turnieju KKT Wrocław 6/4 4/6 7/6(3).

Drugie złoto Daria zdobyła w parze z A.Kluską , rozstawione z nr 2 wygrały z Z.Janusz i W.Grabowską 6/1 3/6 11/9, w półfinale A.Helińską i N.Jagiełło 6/4 6/1 i w finale P.Isakovą i M.Silanovą 6/2 6/1 .

Mniej szczęścia miała Natalia Gagatek, która na OTK Kadetów w Pszczynie przegrała po wyrównanej walce w I rundzie 3/6 3/6 z Aleksandrą Matysiak Ustronie, a w turnieju deblowym w parze z A.Skowrońską z Wrocławia uległy parze M.Drąg i Z.Subockiej 4/6 4/6.

Mateusz Gagatek na Ogólnopolskim Turnieju skrzatów w Szczawnie Zdroju wywalczył srebro w deblu w parze z Olivierem Węgrzynem z Pszczyny , w singlu przegrał w drugiej rundzie.