Fenix celuje w awans (FOTO)

ZAGRODNO. Przewodzący B-klasie Fenix Pielgrzymka pierwszy wiosenny mecz grał z rezerwami Orła Zagrodno, uchodząc za zdecydowanego faworyta pojedynku. Lider przez całe spotkanie przeważał i zdecydowanie częściej stwarzał okazje pod bramką rywali, lecz długo nie potrafił rozstrzygnąć losów tej rywalizacji. Ostatecznie po dwóch golach w końcówce Fenix zwyciężył 4:1 i utrzymał pozycję lidera.

Zespół z Pielgrzymki po kilku chudych latach zdaje się wracać na właściwe tory, a Sławomir Rachwał ma spory komfort pracy, bo na papierze kadra Fenixa wygląda naprawdę dobrze.
Od początku meczu w Zagrodnie goście atakowali, a sporo zamieszania robił pozyskany zimą z rezerw Górnika Złotoryja Radosław Brewko. Mimo kolejnych akcji sunących na bramkę Orła, pierwszy gol padł dopiero po półgodzinie gry, w czym ogromny udział miał bramkarz miejscowych – Maciej Raczyński oraz strzelecka niemoc graczy z Pielgrzymki.

Dopiero w 30. minucie po złym wybiciu piłkę przejął Mateusz Wojdyła, wpadł z nią w „szesnastkę” i uderzeniem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania. Schowany za podwójną gardą Orzeł był blisko szybkiego wyrównania, ale po dobrym zagraniu z głębi pola Łukasza Piętonia, Tymon Kot trafił prosto w ręce Dawida Zajdowicza.

Napastnik miejscowych zrehabilitował się w 40. minucie, najpierw wygrywając pojedynek z obrońcą, a następnie trafiając do siatki płaskim strzałem.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie i niedługo po wznowieniu gry goście wywalczyli rzut karny po faulu na Wojdyle. Do piłki podszedł Dawid Kostrzewa, ale Raczyński wyczuł jego intencję, dodatkowo odbijając też dobitkę Kamila Piszczałki.

Napór Fenixa przyniósł efekt dopiero półgodziny przed końcem i tym razem Piszczałka już trafił do siatki. Podobnie jak w pierwszej części gry Orzeł mógł błyskawicznie wyrównać, jednak tym razem po długim podaniu za plecy obrońców, Kot posłał piłkę tuż obok słupka.

Gospodarze musieli się odkryć, co tylko ułatwiło zadanie podopiecznym Sławomira Rachwała. Dwie szybkie kontry przyniosły gole Mateusza Wojdyły i Adriana Derenia, a Fenix ostatecznie zwyciężył 4:1.

Orzeł II Zagrodno – Fenix Pielgrzymka 1:4 (1:1)
Kot 40’ – Wojdyła 30’, 79’, Piszczałka 59’, Dereń 84’
Orzeł: Raczyński – Panas (67. Kuźniar), P. Ambroży, M. Ambroży, Graczyk, Perlak, Piętoń (72. Wójcik), Nycz, Zdański, Chmielowski, Kot
Fenix: Zajdowicz (46. Hallada) – Rudnik, Grabowski, Rajczakowski, Danielak (65. Machowski), Zaremba (8. Garliński), Kostrzewa, Piszczałka, Słoński (73. Baszczeński), Wojdyła (83. Robak), Brewko (76. Dereń)