Kanonada w B-klasie (FOTO)

ZAGRODNO. Dzisiejszy mecz rezerw Orła Zagrodno z Polonią Ernestynów nie zapowiadał niczego szczególnego, tymczasem licznie zebrani kibice obejrzeli bardzo ciekawą i pełną zwrotów rywalizacji akcję. Już przed przerwą oba zespoły zdobyły po dwa gole, by po zmianie stron dorzucić jeszcze siedem bramek! Ostatecznie Orzeł trzykrotnie wychodził na prowadzenie, a zwyciężyła Polonia.

Strzelanie rozpoczęto błyskawicznie, bo już w 6. minucie Grzegorz Baran skutecznie wykorzystał rzut karny i goście prowadzili. Jak pokazały kolejne akcje, otwarcie wyniku było tylko rozgrzewką, a w odstępie kilkudziesięciu sekund Orzeł wyprowadził dwa ciosy!

Najpierw Karol Winiarski, następnie Juliusz Wiszniowski i zrobiło się 2:1 dla gospodarzy. Centymetrów brakło, by swojego gola zdobył rozgrywający bardzo dobre zawody Mariusz Miklas, jednak jego strzał z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Finalnie przed przerwą padł jeden gol, ale zdobyty przez Polonię, a konkretnie Grzegorza Barana, który zapisał się w protokole po raz drugi.

Prawdziwe emocje nadeszły dopiero w drugiej części gry. Tutaj również bramka padła błyskawicznie i już w 52. minucie Tymon Kot trafił na 3:2 dla Orła. Radość miejscowych nie trwała długo, a zmącił ją kuriozalny gol samobójczy Pawła Ambrożego. Rozgrywający dobre spotkanie obrońca uprzedził swojego bramkarza i chcąc zgrać mu piłkę głową, skierował do własnej bramki.

Zawodników z Zagrodna to nie złamało, bo choć dwie doskonałe okazje zmarnował Tymon Kot, to błyskawicznie się zrehabilitował. Na nieco ponad kwadrans przed ostatnim gwizdkiem huknął z rzutu wolnego i Łukasz Jung skapitulował po raz czwarty.

Okazało się, że był to ostatni pozytywny akord w wykonaniu gospodarzy, którzy oddali inicjatywę Polonii. Goście wypunktowali opadającego z sił Orła, a sygnał do ataku dał Andrzej Grygorcewicz, wyrównując w 76. minucie.

Moment później Polonia już prowadziła po golu Krzysztofa Barana, natomiast losy rywalizacji rozstrzygnął rezerwowy – Piotr Grygorcewicz. Po wejściu zdobył dwa gole, ustalając wynik efektownego pojedynku.

Orzeł II Zagrodno – Polonia Ernestynów 4:7 (2:2)
Winiarski 10’, Wiszniowski 11’, Kot 52’, 73’ – G. Baran 6’(k), 35’, P. Ambroży 64’ (sam.), A. Grygorcewicz 76’, K. Baran 79’, P. Grygorcewicz 80’, 87’
Orzeł: Raczyński (80. M. Wolski) – Winiarski, Perlak, Wilczyński, Gawron, P. Ambroży, Kot, Wiszniowski (74. Kuźniar), M. Ambroży, Miklas, G. Wolski (50. Zdański)
Polonia: Jung – Łamiński, K. Baran, A. Grygorcewicz, P. Baran (57. Drzyzga), Krzysztan (70. Karwan), Tkaczyszyn, Antosiak, G. Baran, R. Baran, Olszak (67. P. Grygorcewicz)

{gallery}galeria/sport/23-04-23-Orzel-II-Zagrodno-Polonia-Ernestynow-fot-dawid-graczyk{/gallery}