Polegać jak na Zawiszy (FOTO)

SERBY. Zawisza Serby miała na weekend podjąć u siebie Orła Zagrodno, tymczasem o ligowe punkty zagrała dziś, w dodatku na wyjeździe. To jednak nie było przeszkodą dla ekipy Leszka Lesińskiego, która zwyciężyła aż 4:1 i wróciła do domu bogatsza o trzy punkty. Spotkanie lepiej rozpoczęli nominalni goście, ale tego dnia trafili tylko raz – na otwarcie.

Zawodnicy obu ekip długo się rozkręcali, ale pierwszy poważniejszy atak Orła przyniósł pierwszego gola. Po blisko dwóch kwadransach Mariusz Miklas dośrodkował z rzutu rożnego, a Michał Kaliciak celną główką pokonał Artura Ujazdowskiego.Gracze Zawiszy początkowo mieli ogromne problemy ze wstrzeleniem się w światło bramki, jednak kiedy wyregulowali celowniki, trafili Orła dwukrotnie w odstępie pięciu minut. Najpierw Szymon Gil przytomnie wycofał piłkę Dawida Ciechelskiego, który technicznym strzałem przy dalszym słupku doprowadził do remisu, natomiast w kolejnej akcji kapitan zespołu z Serbów zapewnił swojej ekipie prowadzenie.

Tym razem Ciechelski popisał się efektownym, soczystym uderzeniem od poprzeczki, a w doliczonym czasie gry gola do szatni dorzucił Amadeusz Żak i sytuacja grającego na swoim boisku Orła robiła się coraz trudniejsza.

Drugą połowę rozpoczęły próby z obu stron, ale Dawid Mucha skrócił kąt szukającemu hat- tricka Ciechelskiemu, a po drugiej stronie boiska obok słupka przymierzył Jakub Nycz.
Podopieczni trenera Lesińskiego byli blisko czwartego gola po niepewnym wyjściu bramkarza Orła, jednak sytuację uratował Łukasz Bielecki, wybijając zmierzającą do bramki piłkę. Zamiast trafienia rozstrzygającego, mogło paść kontaktowe, bo Damian Kroczak minął już Ujazdowskiego, ale trafił w interweniującego na linii obrońcę.

Ostatecznie to Zawisza zadał decydujący cios. W 77. minucie skorzystał z serii błędów w szeregach Orła i za sprawą Szymona Gila podwyższył prowadzenie. Doliczony czas gry przyniósł jeszcze dwie próby, jednak w obu przypadkach Dawid Mucha zatrzymywał strzały rywali.

Zawisza Serby - Orzeł Zagrodno 4:1 (3:1)