Stypendysta KGHM strzela i trafia aż miło...

ZŁOTORYJA.  Kolejny sukces złotoryjskiego sportowca i medal na imprezie rangi mistrzowskiej. Tym razem zdobył go nasz specjalista od karabinu, czyli Daniel Romańczyk, który został wicemistrzem Polski. Romańczyk jest stypendystą KGHM programu wsparcia "Miedziane Rywalizacje".

W miniony weekend odbyły się mistrzostwa kraju w startach na dystansie 300 metrów. W konkurencji „karabin 60 strzałów leżąc mężczyzn” zawodnik Klubu Strzeleckiego Agat (na zdjęciu pierwszy z lewej) zdobył srebrny medal, osiągając wynik 597 pkt. Romańczyk o 1 pkt przegrał tylko z Tomaszem Bartnikiem z Legii Warszawa. Na najniższym stopniu podium stanął Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn).

Co ciekawe, cała trójka strzelców to świeżo upieczeni drużynowi wicemistrzowie świata w tej konkurencji, którzy tytuł wywalczyli wspólnie pod koniec sierpnia w Baku. Teraz przyszło im się zmierzyć przeciw sobie w mistrzostwach kraju w zawodach indywidualnych.

Dobra passa złotoryjskich sportowców zatem trwa. Przypomnijmy, że kilka dni temu dwaj złotoryjscy taekwondziści, Oskar Chiński i Oskar Widomski, wywalczyli na mistrzostwa świata w Finlandii dwa medale dla Polski w startach drużynowych: brązowy i srebrny.