Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Czajniki bezprzewodowe - dlaczego są lepszym rozwiązaniem niż czajniki na gaz?

Czajniki bezprzewodowe dyskretnie, ale skutecznie wyparły tradycyjne czajniki na gaz. Można jeszcze takowe zobaczyć u babci lub dziadka, ale młodzi ludzie raczej ich nie kupują. Co zadecydowało o takiej zmianie pokoleniowej? Sprawdzamy, jakie zalety mają czajniki bezprzewodowe.

Czajniki bezprzewodowe - dlaczego są lepszym rozwiązaniem niż czajniki na gaz?

Czajniki bezprzewodowe są ciche

Oczywiście słychać szum gotującej się wody, ale gdzież mu do gwizdania czajnika na gaz! Czajnik elektryczny bezprzewodowy może być używany nawet w nocy i nikomu nie powinno to przeszkadzać, tym bardziej w dzień jego szum będzie niezauważalny. Tymczasem czajnik z gwizdkiem obudzi nie tylko domowników. W nowym budownictwie sąsiedzi także usłyszą jego donośny dźwięk.

Czajniki bezprzewodowe mają nienagrzewające się uchwyty

To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Kiedy woda się zagotuje, można od razu podnieść czajnik. W przypadku czajników na gaz teoretycznie powinno być podobnie, ale nie zawsze jest to oczywiste. Szczególnie jeśli woda długo się gotuje, rączka potrafi się nagrzać.

Czajniki bezprzewodowe same się wyłączają

Funkcja, którą czajniki bezprzewodowe bezapelacyjnie wygrywają z czajnikami na gaz. Nie musimy pilnować czajnika ani nasłuchiwać. Możemy śmiało wyjść do salonu, a nawet do odległej sypialni. Kiedy woda się zagotuje, czajnik się automatycznie wyłączy.

Ta funkcja ma jeszcze jedną zaletę – oszczędność prądu. W przypadku czajników na gaz nie możemy liczyć na automatyczne wyłączenie. Im dłużej czajnik gwiżdże, tym bardziej przepłacamy.

Czajniki bezprzewodowe mają różną wielkość

Nie każdy potrzebuje dużego czajnika. Czasem wystarczy mały – litrowy. Czajniki bezprzewodowe mają różną wielkość, kształt, kolor. Są robione z różnych tworzyw. Nietrudno dobrać czajnik do wystroju kuchni, potrzeb, a nawet możliwości finansowych.

Czajniki na gaz są tanie i to chyba ich jedyna niezaprzeczalna zaleta względem elektrycznych. Zwykle mają bardzo podobne kształty i wielkość, więc nawet jeśli nie potrzebujemy, jesteśmy zmuszeni do kupna dużego modelu.

Czajniki bezprzewodowe są szybsze

Tu nie ma o czym dyskutować. Zdecydowanie szybciej zagotujemy wodę w czajniku elektrycznym niż jej analogiczną ilość w czajniku na gaz.

Czajniki bezprzewodowe mają różne funkcje dodatkowe, które z oczywistych powodów nie mogą być zaadaptowane do czajników na gaz.

Podgrzewanie wody do określonej temperatury. Nie zawsze potrzebujemy wrzątku. Wiedzą o tym dobrze zwłaszcza rodzice małych dzieci i smakosze herbat. W nowoczesnych czajnikach można zadecydować jaka temperatura jest nam potrzebna. Dla wygody nowoczesne czajniki są wyposażone w panel sterowania. Dzięki temu można łatwo ustawić potrzebną temperaturę wody.

Zobacz: Czajnik bezprzewodowy z regulacją temperatury C530 nevo.

Utrzymywanie stałej temperatury. Ciepła woda zawsze pod ręką. Czasem trzeba szybko przygotować dziecku mleko modyfikowane albo popić lekarstwa. Gdy liczy się każda chwila, czajnik bezprzewodowy staje na wysokości zadania.

Miarka wskazująca ilość wody w czajniku. W czajnikach elektrycznych to standard, w tradycyjnych niestety musimy napełniać zbiornik „na oko”.

Zabezpieczenie przed włączeniem. Czajnik bezprzewodowy, jeśli jest stale podłączony do prądu, można łatwo uruchomić mimowolnie. Na szczęście producenci znaleźli na to sposób. Zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem nie dopuści do uruchomienia pustego czajnika. Dzięki temu nie da się go np. spalić. Natomiast spalić czajnik na gaz jest bardzo łatwo – wystarczy nie zdjąć go w porę z palnika.