Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Jawor ma największą strefę ekonomiczną w Polsce!

JAWOR. Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej – S3 Jawor stała się faktem. Już oficjalnie! Jawor ma największą strefę w Polsce. Dzisiaj, 3 listopada 2015 r. Rada Ministrów RP przyjęła rozporządzenie w sprawie utworzenia Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor (DSAG-S3). Decyzja Rady Ministrów to otwarcie drogi do nowych miejsc pracy w regionie. - Pamiętacie państwo sprawe lokalizacji fabryki Jaguara? - mówił Emilian Bera. - Nic z tego nie wyszło, ale nie mieliśmy na to wpływu. Ale szum medialny wokół lokalizacji tej fabryki sprawił iż przez Jaworem otworem stanęły drzwi wszystkich decyzyjnych gabinetów w Polsce.
Ponad 422 ha gruntów inwestycyjnych położonych na terenach Jawora i Męcinki, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 3 i nowo budowanej drogi S3, stało się formalnie Dolnośląską Strefą Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor (DSAG – S3 Jawor). To największy projekt gospodarczy w pasie nowobudowanej drogi ekspresowej w Polsce.

Jawor ma największą strefę ekonomiczną w Polsce!

- Została wykonana wielka praca dla Jawora na teraz i na przyszłość. Utworzona strefa wyznacza nowy kierunek działania na kilkadziesiąt lat do przodu dla naszego miasta i przyszłych pokoleń. To będzie magnes dla przyszłych inwestycji, gotowa oferta i zaproszenie dla biznesu tego dużego, ale także mniejszego, lokalnego – mówi burmistrz Jawora Emilian Bera i dodaje, że strefa powstała w rekordowym tempie. - W niecały rok udało nam się zrobić coś, co z założenia było trudne do wykonania. Powołanie tej strefy jest dla mnie olbrzymim osiągnięciem i w dobrym stylu podkreśla rok działalności miasta. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali nad tym projektem.

Tym co wyróżnia obszar Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej na tle innych terenów inwestycyjnych w kraju jest m.in. świetne skomunikowanie. Podstrefa LSSE jest zlokalizowana przy budowanej trasie S3, z której na teren DSAG-u będzie prowadził bezpośredni zjazd. Oprócz możliwości skorzystania z zachęt inwestycyjnych w postaci zwolnień z podatku dochodowego, przedsiębiorcy będą mieli też dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz gotowych hal produkcyjno-magazynowych do wynajęcia.

-  O ogromnej skali projektu świadczą m.in. nakłady, które zostaną poniesione na powstanie infrastruktury technicznej – ponad 140 mln zł oraz zaangażowanie wielu partnerów projektu m.in. samorządów lokalnych, władz województwa, Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych – mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zgodnie z szacunkami, na terenie DSAG-u może powstać ok. 19 tys. nowych miejsc pracy, przy nakładach inwestycyjnych wynoszących ponad 11, 6 mln zł.

{gallery}galeria/wydarzenia/04.11.15_powstala_dolnoslaska_strefa_aktywnosci_gospodarczej_fot_zbigniew_jakubowski{/gallery}

Powiązane wpisy