Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Konferencja popularnonaukowa „Apetyt na Zdrowie” (FOTO)

LEGNICA. W ramach programu „Zdrowa Legnica” zorganizowano jest konferencję popularnonaukową "Apetyt na Zdrowie”: Nowe Perspektywy dla Diety Dzieci i Młodzieży w Zaburzeniach Odżywiania. Konferencję otworzyła Katarzyna Błażejewska-Stuhr, niezwykle ceniona dietetyk i psychodietetyk, zdobywająca wiedzę na renomowanych uczelniach, takich jak Warszawski Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Psychologii Społecznej oraz Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, gdzie ukończyła podyplomowe studia z Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia. Znana jest również jako autorka i współautorka 13 książek o tematyce żywieniowej. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci - Stasia i Tadzika oraz partnerką znanego aktora Maćka Stuhra.

Konferencja popularnonaukowa „Apetyt na Zdrowie” (FOTO)

To już czwarta taka konferencja w Legnicy. Podczas kilkugodzinnego spotkania mówiono m.in. o niezwykle ważnym zagadnieniu - zaburzeniach odżywiania dzieci i młodzieży.  Koordynatorem konferencji jest legniczanka, Urszula Biskup, dietetyk kliniczny i propagatorka zdrowego stylu życia, która podsumowała spotkanie wykładem "Wiem, że dobrze jem - dieta w zaburzeniach odżywiania dzieci w praktyce”.

Nie zabrakło  dyskusji ze specjalistami: lekarką, dr n. med. Aliną Zbróg - specjalistką chorób dziecięcych i neonatologiem oraz z dietetyczką Pauliną Lewandowską - dyplomowanym dietetykiem i psychodietetykiem. Praktyczny warsztat prowadzenie rozmów z dziećmi poprowadzą specjalistki z dziedziny komunikacji: Karolina Szmuc, mentor i ekspert ds. rozwoju osobistego oraz Iwona Łazarewicz, ceniona pedagog, doradca zawodowy, trener i inicjatorka programów edukacyjnych.

Celem konferencji jest edukacja i podniesienie świadomości legniczan w sferze zaburzeń odżywiania dzieci i młodzieży.  Projekt realizowany został w ramach kampanii „Zdrowa Legnica - Zdrowie w każdym wieku”, finansowanej przez KGHM Polska Miedź. Partnerem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Koło w Legnicy.

Dużym zainteresowaniem uczestników konferencji cieszył punkt Legnickiego Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków gdzie można było nie tylko zasięgnąć informacji o cukrzycy ale również zrobić badanie poziomu glukozy w krwi.

Fot. Ewa Jakubowska