Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Rozpoczęła się modernizacja stadionu

ZŁOTORYJA. Już formalnie rozpoczyna się modernizacja lub - co jest bliższe prawdzie- generalna przebudowa - stadionu miejskiego. Liczący sobie blisko 60 lat stadion pamiętający chociażby mecz Pucharu Polski pomiędzy miejscowym Górnikiem a Legią Warszawa oglądany przez 8 tysięcy widzów przejdzie gruntowne przeobrażenie. Ze stadionu piłkarskiego stanie się obiektem piłkarsko-lekkoatletycznym. W piątek złotoryjski Ratusz ogłosił przetarg na modernizację stadionu. Do 9 maja firmy budowlane zainteresowane inwestycją  mają czas do składania swoich ofert.

Rozpoczęła się modernizacja stadionu

W ubiegłym roku Miasto Złotoryja wystąpiło o środki na modernizację obiektu, w odpowiedzi Ministerstwo Sportu i Turystyki zaproponowało Złotoryi pokuszenie się o certyfikat V-B w klasyfikacji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Taki certyfikat pozwala na organizację imprez lekkoatletycznych. A wszystko dzięki temu, że stadion Górnika, jako jeden z nielicznych na Dolnym Śląsku posiada bieżnię o długości 400m.Projekt modernizacji stadionu będzie zawierał:
- 400 metrową, 4 torową bieżnię lekkoatletyczną, 6-torową po prostej, w nawierzchni typu Sandwich
- boisko piłkarskie wraz z systemem nawadniania i drenażem płyty
- skocznie do skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż oraz skoku o tyczce, rzutnie do rzutu oszczepem, pchnięcia kulą oraz rzutu oszczepem i młotem
- kompleksowa przebudowa budynku zaplecza szatniowego stadionu

Ponadto powstaną m.in: ogrodzenie terenu, instalacja odprowadzająca wodę, oświetlenie, przeszklona wiata dla sędziów i komentatorów oraz trybuny z 418 miejscami siedzącymi.Stadion będzie zatem służył zarówno lekkoatletom, jak i klubowi piłkarskiemu Górnik. Będzie także stanowić atrakcyjną bazę dla klas sportowych tworzonych w złotoryjskich szkołach. Pierwszy pomysł modernizacji stadionu pojawił się w 2004r., jednak programy unijne i krajowe promowały inicjatywy związane z infrastrukturą szkolną, a następnie przedsięwzięcia typu Orlik.
W efekcie w Złotoryi powstał min. kompleks boisk przy ul. Lubelskiej, z którego korzystają szkoły przy ul. Wilczej, a także mieszkańcy Miasta.

W budżecie zaplanowane jest 2,5 mln zł na projekt. Całość inwestycji ma wynieść ponad 4 miliony złotych. Ostatnim, niezbędny krokiem do rozpoczęcia inwetycji była  zmiana wieloletniej prognozy finansowej przez Radę Miasta Złotoryi .

Powiązane wpisy