Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Znamy pretendentów do tytułu Człowiek Ziemi Złotoryjskiej AD 2023

ZŁOTORYJA. Wybór Człowieka Ziemi Złotoryjskiej zbliża się do wielkiego finału. Mamy już - dzięki życzliwości Iwony PAWŁOWSKIEJ -  listę osób zgłoszonych do tytułu CZZ
2023. W czwartek 8 lutego Kapituła wybierze spośród tych osób Wielką Piątkę, a potem, na kolejnym  tajnym spotkaniu zostanie wybrany CZZ !

Znamy pretendentów do tytułu Człowiek Ziemi Złotoryjskiej AD 2023

Oto zgłoszeni do tytułu Człowiek Ziemi Złotoryjskiej 2023
1. Dominik Brzostek
2. Aleksander Borys
3. Waldemar Chabior
4. Zenon Durachta
5. Magdalena Figa
6. Gabriela i Karol Forgielowie
7. Mariusz Garbera
8. Piotr i Paweł Horbacz
9. Katarzyna Iwińska, Katarzyna Sielicka
10. Łucja Marchaj - Miller
11. Zbigniew Mosoń
12. Andrzej Kocyła
13. Paweł Kulig
14. Maciej Leszkowicz
15. Wacław Patalas
16. Joanna Piechowicz, Dorota Bocheńska
17. Maja Siwik
18. śp Bogdan Zając

Uzasadnienie
1. Dominik Brzostek
Mieszkaniec Jerzmanic-Zdroju, uczeń 5 klasy Technikum Logistycznego w Zespole Szkół Zawodowych w Złotoryi. Młody aktywny działacz lokalny, promujący swoją miejscowość i integrujący mieszkańców Jerzmanic-Zdroju.
W roku 2023: Założył Koło Gospodyń Wiejskich „ZDROJANKI” w Jerzmanicach Zdroju i zajmuje się jego prowadzeniem; Współpracował przy projekcie „Łączy nas Kaczawa”, mającym na celu integrację mieszkańców Jerzmanic- Zdroju i okolic. Uczestniczył w planowaniu i organizowaniu wydarzeń realizowanych w ramach projektu, między innymi planując trasę spaceru „Szlakiem Pięciu Dębów”. Czynnie pomagał w organizacji imprez integracyjnych, tj. dożynki wiejskie, wigilia mieszkańców itp.
Jako reprezentant i wokalista zespołu ludowego „Złota Leszczyna” brał udział w działaniach zespołu promujących gminę i jej folklor, m.in. uczestnicząc w Spotkaniach Artystycznych Seniorów i Zespołów Ludowych, które odbyły się na początku września 2023 w Międzyzdrojach. Oprócz tego z częścią zespołu uświetnił występem dla uczniów Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Wilkowie. W tym samym składzie występował w swojej rodzimej szkole podczas wielu apeli, m.in. z okazji Święta Niepodległości czy jasełek szkolnych.

2. Aleksander Borys
Aleksander Borys jest jedną z osób najbardziej zaangażowanych w zachowanie pozostałej części Wilczej Góry, jako rezerwatu przyrody nieożywionej. Gdy w roku 2020, pojawiła się informacja o możliwości sprzedaży tego skrawka naszej małej ojczyzny, stał się jednym z najaktywniejszych członków zespołu fachowców. Podjął działania mające na celu zatrzymanie transakcji. Dzięki determinacji zespołu w tym Aleksandra Borysa, współpracy z w roku 2021 firma COLAS przystąpiła do prac projektowych, a w roku 2022 rozpoczęła rekultywację wyrobiska, dzięki czemu w 2023 roku Wilcza Góra stała się jedną z piękniejszych atrakcji turystycznych Złotoryi.
W dobie gwałtownych zmian klimatu spowodowanych między innymi niemal nieograniczoną eksploatacją paliw kopalnych wszelkie  działania ograniczające  emisję dwutlenku węgla zasługują na uznanie. Aleksander Borys był pierwszym przedsiębiorcą, który na terenie powiatu postawił na energię zeroemisyjną. Nad stawem osadowym zbudował pierwszą w powiecie farmę fotowoltaiczną, drugą znacznie większą oddał do użytku w 2023 roku.
 Aleksander Borys to żywy przykład kultywowania tradycji. Z górnictwem związany jest od 60 lat i jako nieliczny w naszym środowisku otrzymał najwyższą rangę w branży – to jest tytuł Generała Górnictwa. Zbiega się to z jego niedawnym jubileuszem 80 lat życia.
Jest znanym filantropem, który na co dzień nie tylko jak przystało na przedsiębiorcę kieruje się zyskiem, ale potrafi dzielić się nim z potrzebującymi.
To dzięki niemu Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej może działać w obecnej siedzibie w budynku zabytkowego domu nauczyciela „Bacalarus” w Złotoryi. Aktywnie uczestniczy w najważniejszych uroczystościach związanych z 700 letnią historią Śląskiej Miedzi w Starym Złotoryjskim Zagłębiu Górniczym, gdzie wspierał ostatnią uroczystość w 2023r. mającą na celu nadanie imienia ostatniego dyrektora Kopalni „Lena” Stanisława Pieprzyka dla stadionu miejskiego w Złotoryi.

3. Waldemar Chabior
Waldemar Chabior jest wiceprezesem zarządu koła miejsko-gminnego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej i Byłych Więźniów Politycznych w Złotoryi. Kosztem własnego czasu i na swój koszt zbiera informacje na temat zaniedbanych, pozbawionych opieki grobów kombatantów, uczestników drugiej wojny światowej, niejednokrotnie uhonorowanych wysokimi odznaczeniami bojowymi. Skutecznie współpracuje z IPN w zakresie realizacji ustawy z listopada 2018 r. o opiece nad grobami weteranów walk o wolność i niepodległość Polski.
Odnalazł w gminie Pielgrzymka grób uczestnika I wojny światowej, żołnierza armii generała Hallera w kampanii polsko-bolszewickiej, uczestnika działań ii wojny światowej. Doprowadził do tego, że 30 czerwca 2023 roku w kościele parafialnym w Pielgrzymce odbyła się ceremonia odznaczenia i wpisania do ewidencji IPN kwatery grobu podoficera Wojska Polskiego starszego sierżanta Mikołaja Szewczyka. Ceremonia odbyła się z wojskową asystą honorową wystawioną przez 23 Śląski Pułk Artylerii z Bolesławca w obecności władz samorządowych Gminy Pielgrzymka, pocztu sztandarowego szkoły podstawowej z Pielgrzymki, mieszkańców gminy Pielgrzymka i członków TMZZ.
Dzięki jego staraniom 23.10.2023 w 134. rocznicę urodzin Andrzeja Fiksy, powstańca wielkopolskiego, na cmentarzu komunalnym w Złotoryi odbyła się ceremonia odznaczenia i wpisania do ewidencji IPN kwatery grobu Andrzeja Fiksy. ceremonia dobyła się z wojskową asystą wystawioną przez 23. Śląski Pułk Artylerii w obecności władz samorządowych miasta Złotoryi, przedstawicieli starostwa, TMZZ pocztów sztandarowych szkół złotoryjskich. Było również obecnych 30 uczniów wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Legnicy, przedstawiciele WCR z Bolesławca, przedstawiciele weteranów poza granicami kraju, duchowieństwo oraz rodziny powstańca.
W uzgodnieniu z burmistrzami Złotoryi, Świerzawy, wójtami Zagrodna i Pielgrzymki od 2023 roku udziela bezpłatnych konsultacji rodzinom weteranów w temacie opracowywania wniosków o wpis do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski w IPN.
Z myślą o grobach weteranów do redakcji czasopisma „Polsce wierni” wysyłane są jego artykuły – sygnały o skutecznej współpracy zarządu Miejsko-Gminnego ZKR BWP w Złotoryi z IPN.

4. Zenon Durachta
Zenon Durachta mieszka we wsi Kopacz. Jest właścicielem gospodarstwa rolnego i wspólnie z braćmi prowadzi Stajnię KARAT, która w swej ofercie posiada usługi hippiczne. Zenon Durachta bardzo czynnie uczestniczy w życiu swojej wsi i angażuje się w organizacje imprez gminnych (m.in. dożynek gminnych).
W ubiegłym roku zorganizował na swojej posiadłości cykliczną już imprezę wiejską pod nazwą „Święto Konia”. Dzięki jego zaangażowaniu w organizacji imprezy uczestniczyła większość mieszkańców Kopacza. Każdy pomagał jak mógł w ustawianiu sceny, toru przeszkód, straganików, przynosił swoje wyroby, którymi chciał się pochwalić. Impreza organizowana przez prywatną osobę, wsparta przez wójta gminy ujawnia ogromne zasoby ludzkiej, sąsiedzkiej współpracy i wspólnej zabawy. Integruje coraz bardziej mieszkańców i ujawnia potencjał drzemiący w mieszkańcach. Impreza składa się między innymi z parady koni i gonitwy za lisem. Dla dzieci zorganizowano loterię fantową, przejażdżkę na kucu, przejażdżkę bryczką, konkursy sprawnościowe oraz poszukiwanie liska na nogach. Poza tym można było skosztować lokalnych przysmaków i napojów. Na imprezę zaproszeni zostali właściciele z końmi z zaprzyjaźnionych stajni miejscowych jak i położonych dalej. Łącznie szacuje się, że imprezę odwiedziło ok. 200 osób nie tylko z Kopacza ale także ze Złotoryi i innych miejscowości, co w sposób istotny promuje Kopacz i jego mieszkańców.

5. Magdalena Figa
Magdalena Figa - dyrektorka Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie jest cenioną lokalną działaczką. W ubiegłym roku zorganizowała z mieszkańcami Świerzawy po raz 20 „Zaduszki Poetyckie”. Miały one formę spektaklu teatralno-koncertowego, który jest efektem warsztatów aktorskich prowadzonych corocznie przez aktora jeleniogórskiego teatru Jacka Grondowego dla mieszkańców gminy Świerzawa, odbywających się na zlecenie CKSiT w Świerzawie. Uczestniczą w nim mieszkańcy gminy w różnym wieku. W spektakl licznie włączają się uczniowie szkół podstawowych i średnich, dorośli oraz seniorzy.

6. Gabriela i Karol Forgiel
Pragnę zaprezentować sylwetki osób,które na stałe wpisały się w krajobraz złotoryjskiej ziemi. Są nimi trenerzy sportowej akademii taekwondo: Trenerka Gabriela Forgiel oraz Trener Karol Forgiel. Kiedy w 2013 roku postanowili założyć w Złotoryi szkołę Taekwon byli nikomu nieznanymi ludźmi, prowadzącymi zajęcia sportowe dla dzieci. Dziś, nie ma chyba złotoryjanina, który nie wiedziałby kim są i czym się zajmują. Państwo Forgiel to ludzie, którzy swoją pasją , wiedzą i umiejętnościami dzielą się z setkami młodych ludzi z naszego regionu, skupiają wokół siebie rzesze młodzików, chcących uprawiać sport i są dla nich niekwestionowanymi autorytetami. Potrafią połączyć wysokie wymagania z przyjazną atmosferą i rodzicielskim podejściem do dzieci. Zarażają pasją, hartem ducha, motywują, wspierają , a przede wszystkim po prostu są w życiu swoich zawodników zawsze wtedy, kiedy ich potrzebują.

Gabriela Forgiel – 20.08.1988 - Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego (AWF Wrocław) oraz trenerka II klasy taekwondo (Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie).
- stopień w taekwon-do – III Dan, zawodniczka Kadry Polski w latach 2010-2015
-trenerka Sportowej Akademii Taekwondo w latach 2012-2024.
Najważniejsze indywidualne osiągnięcia sportowe:
- 4x mistrzyni Polski
- I m-ce Puchar Europy 2010
- I m-ce Mistrzostwa Europy 2011
- III m-ce Mistrzostwa Europy 2012, 2013 .

Karol Forgiel – 17.12.1988
- Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego (AWF Wrocław) oraz trener II klasy
Taekwon-do (Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie).
- stopień w taekwon-do – IV Dan
- zawodnik Kadry Polski w latach 2013-2015
- trener Sportowej Akademii Taekwon-do w latach 2012-2024
- trener kadry Dolnego Śląska
- członek zarządu Polskiego Związku Taekwon-do .
Najważniejsze indywidualne osiągnięcia sportowe:
- 3x Mistrz Polski
- I m-ce Puchar Świata 2008
- V m-ce Mistrzostwa Europy Seniorów 2013.

Opis działalności klubu w latach 2012-2024:
Działalność klubu rozpoczęła się we wrześniu 2012 roku jako sekcja Legnickiego Klubu Taekwondo. W sierpniu 2013 roku powstała Sportowa Akademia Taekwondo, która prowadzi treningi równocześnie w Złotoryi i Jaworze. W klubie trenuje łącznie około 230 osób, głównie dzieci i młodzież (6-18 lat). W samej Złotoryi około 140 osób. Treningi w Złotoryi odbywają się 3 razy w tygodniu w 5 grupach treningowych.
Do tej pory siedmioro wychowanków klubu zdobyło stopień mistrzowski (czarny pas).

Najważniejsze osiągnięcia zawodników SAT w 3 ostatnich latach (2021-2023):
- 2 medale Mistrzostw Świata Juniorów, Finlandia 2023
- 1 medal Mistrzostw Europy Juniorów, Rumunia 2023
- 5 medali Pucharu Europy Juniorów i Seniorów, Polska 2023
- 4 medale Pucharu Świata Juniorów, Słowenia 2022
- 2 medale Mistrzostw Europy Juniorów, Chorwacja 2022
- 3 medale Mistrzostw Europy Juniorów, Hiszpania 2021

Zawodnicy regularnie otrzymują stypendia i nagrody sportowe od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Urzędu Miasta Złotoryja za wybitne osiągnięcia sportowe.

W dwóch ostatnich latach (2022-2023) zawodnicy SAT zdobyli 24 medale Mistrzostw Polski w 4 kategoriach wiekowych, w tym aż 9 tytułów indywidualnych Mistrzów Polski.
W całej historii klubu 4 zawodników otrzymało powołania do ścisłej Reprezentacji Polski i reprezentowało nasz kraj podczas Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.

Dzięki licznym startom zawodnicy mogli zwiedzić takie kraje jak: Hiszpania, Holandia, Chorwacja, Włochy, Francja, Finlandia, Rumunia, Słowenia, a w tym roku mają szansę na wyjazd do Argentyny.

W dwóch ostatnich latach (2022-2023) w organizowanych obozach letnich i zimowych wzięło udział blisko 200 uczestników (dzieci i młodzież). Klub wziął udział w niezliczonych pokazach, marszach i występach podczas takich eventów jak choćby WOŚP czy Dni Złotoryi.

Misją życiową prezentowanych kandydatów jest objęcie systematycznymi treningami jak największej grupy dzieci i młodzieży.

7. Mariusz Garbera
Mariusz Garbera - Kasztelan Zamku Grodziec - za promocję na najwyższym poziomie Zamku Grodziec, podniesienie jakości oferty turystycznej i kulturalnej oraz zainicjowanie badań archeologicznych na Zamku.

8. Piotr i Paweł Horbacz trenerzy ZTA Aurum Złotoryja.
Od lat związani są z akrobatyką sportową. Po wielu latach przebywania za granicą wrócili do rodzinnego miasta i trenują z ogromnym powodzeniem dzieci i młodzież. Akrobaci spod ich skrzydeł zdobywają najwyższe miejsca na arenie akrobatycznej. Promując tym samym nasze miasto. Złotoryja jest kolebką akrobatyki sportowej, miastem mistrzów świata. W ubiegłym roku udało się zorganizować Mistrzostwa Dolnego Śląska, w których wzięło udział ponad 450 akrobatów. Piotr i Paweł są wspaniałymi trenerami. Mam nadzieję, że częściej uda się organizować Mistrzostwa w akrobatyce sportowej w złotym  mieście mistrzów.

9. Katarzyna Iwińska, Katarzyna Sielicka
Katarzyna Iwińska i Katarzyna Sielicka - za stworzenie i prowadzenie programu radiowego „Wrzące wulkany" na antenie radia „Zamek Nadaje". Panie serwują co tydzień na antenie radia wiadomości i reportaże z Krainy Wygasłych Wulkanów. Zabierają słuchaczy w dynamiczną i gorącą podróż po najświeższych wiadomościach z Krainy (nie)Wygasłych Wulkanów. Tworzą na bieżąco skrót wydarzeń mijającego tygodnia i zapowiedzi tych, których nie można przegapić w nadchodzącym. Jeżdżą w ciekawe miejsca i zapraszają nietuzinkowych
gości, którzy promują cały region, w tym ziemię złotoryjską w kraju i za granicą.

10. Łucja Marchaj-Miller
Pani Łucja Marchaj-Miller od 15 lat jest Prezesem najprężniej działającej organizacji pożytku publicznego w Złotoryi i w powiecie złotoryjskim tj. Fundacji ANIMUS. Najważniejszym i rozsławiającym Złotoryję działaniem Pani Prezes jest organizacja w roku 2023 Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością. Na te Mistrzostwa osoby z niepełnosprawnością czekają cały rok, a przyjeżdżają na słynne płuczki z różnych miejscowości np. Świebodzic, Wojcieszowa, Legnicy, Chojnowa i oczywiście ze Złotoryi.
Ogromnym sukcesem w roku 2023 cieszyły się spotkania z „fachowcami od lepszego życia" tj. specjalistami z zakresu terapii czy psychologii w ramach funduszu „Na Ratunek Rodzinie".  Największym wyzwaniem były nieodpłatne „Konsultacje Rodzicielskie" dla Złotoryjan i mieszkańców powiatu złotoryjskiego. Podejmowane były zagadnienia związane z problemami wychowawczymi ale nie tylko, tematami spotkań były także w zależności od potrzeb uczestników: komunikacja w rodzinie, radzenie sobie ze stresem i inne. To jedyne takie akcje i na tak wielką skalę w Złotoryi. Bardzo proszę o docenienie przez szacowną Kapitułę ogromnej pracy i serca wkładanego przez Panią Prezes Fundacji ANIMUS Łucję Marchaj-Miller.

11. Zbigniew Mosoń
 Propagator Gór i Pogórza Kaczawskiego, twórca i autor cyklów Stop! Zabytek!, Stop! Natura!, Z wizytą u..., w których zbiera i opisuje ważne dla Ziemi Złotoryjskiej i jej okolic miejscach, ich historii i pięknie. Założyciel i administrator Grupy Góry i Pogórze Kaczawskie- Kraina Wygasłych Wulkanów (, w której skupia prawie 10.000 miłośników naszej krainy) oraz Góry i Pogórze Kaczawskie - Kaczawskie Mountains i Foothills. Organizator wycieczek po ziemi złotoryjskiej ( odbyło się już 24 i kolejne są w planach). Prawdziwy regionalista, współautor m. in ścieżek na Okole, Rajdu Okole, tras singletracków Kaczawskich- Wojcieszów i autor niejednej tablicy informacyjnej na trasa i ścieżkach turystycznych. Itd., itd...

12. Andrzej Kocyła
Jest wielokrotnym mistrzem olimpijskim, mistrzem Europy i mistrzem Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc.
11-12.11.2023 r. zorganizował w Złotoryi Jubileuszowe XX Mistrzostwa Niepodległej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Do zawodów zgłosiło się łącznie ponad 300 zawodników z Polski, Czech, Węgier, Ukrainy i Niemiec.

13. Paweł Kulig
W 2023r. Paweł Kulig był szefem sztabu WOŚP w Złotoryi na czas 31. Finału. Finał udał się doskonale dzięki zespołowi, który został stworzony. Włączyły się do niego prawie wszystkie organizacje działające w Złotoryi, a program był „przebogaty”. W Finale brało udział 60 wolontariuszy. Wydarzenia z nim związane odbywały się w każdym zakątku miasta. Zbiórka pieniędzy pobiła rekord, zbierając 122,3 tys. zł zebrała o prawie 50% więcej niż w roku poprzednim.

14. Maciej Leszkowicz ,prezes zarządu Szpitala im. A.Wolańcyka w Złotoryi
Uzdrowił finanse szpitala. Rozpoczął jego  przebudowę. Dał nadzieję na lepsze nowoczesne jutro złotoryjskiej lecznicy. Zatrudnił wielu specjalistów i otworzył nowe oddziały.
Dzięki niemu Szpital podnosi swoje standardy leczenia, poprzez zatrudnianie nowej kadry, liczne remonty (np. generalny remont o. wewnętrznego i o. neurologicznego, remont Izby Przyjęć, o. chirurgii, o. rehabilitacji), tworzenie nowych miejsc na mapie placówki ( Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, Pododdział chirurgii urazowo-ortopedycznej) oraz zakup nowego sprzętu medycznego. Szpital po wielu latach zaczyna funkcjonować prawidłowo, mimo systemowego niedofinansowania.

15. Wacław Patalas
Wacław Patalas - jak mówią wojcieszowianie - człowiek legenda. Autor Opowieści o Wojcieszowie, opowieści, której nakład zniknął w kilka godzin po premierze. 
Wacław Patalas skrupulatnie przestawia najważniejsze wydarzenia z życia miasta Wojcieszów, dociera to archiwalnych zdjęć, opowiadań, często nie znanych i nie publikowanych. Przed kilka lat pracuje nad opowieścią. Ostatecznie przestawia ciąg wydarzeń związanych z Wojcieszowem na 416 stronach opowieści za co otrzymał nagrodę burmistrza Zasłużony dla Miasta Wojcieszów w dniu 30 listopada 2023 roku. 

16. Joanna Piechowicz Dorota Bocheńska
W ubiegłym roku Przewodnicząca Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Prusice Joanna Piechowicz i Dorota Bocheńska sekretarz stowarzyszenia z pomocą Alfreda Michlera, cenionego działacza TMZZ zorganizowali wyjątkowe wydarzenie, czyli prelekcję wraz z towarzyszącym jej odsłonięciem tablicy pamiątkowej dotyczącej pisarza noblisty Gerharta Hauptmanna. Stowarzyszenie pod tym kierownictwem aktywnie działa na rzecz promocji wsi Prusice i integracji mieszkańców. Joanna Piechowicz sama mówi: „Gdy po prelekcji szliśmy przez wieś, tworzyliśmy barwną grupę, taki korowód, którego normalnie się nie widuje.”

17. Maja Siwik
Maja Siwik mieszka w Wilkowie. Jest wrażliwą utalentowaną nastolatką. W 2023 r. jej obrazy i inne prace można było obejrzeć w holu Złotoryjskiego Ośrodka Kultury przez całe wakacje. Poprzez swoją twórczość, sposób widzenia świata i zamiłowanie do sztuki maluje swoje życie kolorami i wyraża emocje za pomocą pędzla i pióra. Lubi nazywać się odkrywczynią, pełna energii i pasji do eksperymentowania z różnymi stylami oraz technikami malarskimi. „Każda kropla farby na moim pędzlu to iskra mojej wyobraźni, która ożywa na płótnie.” Jak sama mówi. „Nie tylko maluję, ale także piszę wiersze, które są moim głosem ukrytym głęboko w środku. Wiem, że sztuka ma moc dotykania ludzi i tworzenia dialogu między obrazem a odbiorcą.” Obrazy Mai zachwycają precyzją, głębią i zaskakującymi efektami specjalnymi. Maja nie sprzedaje swoich dzieł, a jedno z nich (widok na Złotoryję) podarowała do ZOK podczas finisażu kończącego czas wystawy jej prac. Doznania estetyczne, które odczuwają goście oraz mieszkańcy ziemi złotoryjskiej oglądając jej prace, znacząco poprawiają jakość ich życia w naszym mieście. Jej prace ilustrują wydany w ubiegłym roku kalendarz Fundacji „Animus”, który sprzedawany był ramach akcji wspierającej działalność Fundacji.

18. śp. Bogdan Zając
 Niestety pan Bogdan nie żyje ale myślę, że warto o nim pamiętać. Był założycielem fundacji Ocelot , która wspiera utalentowane akrobatycznie osoby. Ocelot od lat jest symbolem naszego miasta i nie tylko. Osoby występujące pod szyldem Ocelota są na wielu wspaniałych imprezach dużą atrakcją. Tworzą piękne, widowiskowe spektakle. Pan Bogdan był również wspaniałym lekarzem na oddziale rehabilitacji w szpitalu w Złotoryi. Po pomoc do niego przyjeżdżali pacjenci z różnych stron Polski.

Doborowe wyjątkowo grono kandydatów do tytułu CZZ. Kogo wybierze Kapituła?

Powiązane wpisy