Piłkarski weekend za nami (WYNIKI, TABELE)

REGION. Nasza Ekstraklasowa drużyna, Zagłębie Lubin nie dał rady Legii, ulegając stołecznemu zespołowi 0:1. Legia nadal na tzw. farcie, ale z drugiej strony trudno wygrać kiedy goście ekstraklasowe granie prezentują raptem przez ostatni kwadrans meczu. Brawo dla Konrada Forenca bo gdyby nie on w bramce porażka byłaby dotkliwsza... A to w końcówce zmarnował Tuszyński to...woła o pomstę do nieba !
W 3 lidze mieliśmy dwa mecze, który jeden z nich rozgrywała drużyna naszego Podokręgu, rezerwy Miedzi uległy na własnym boisku 0:2 rezerwom Śląska Wrocław. W IV pewne zwycięstwo rezerw Chrobrego z Lotnikiem, oraz druga porażka beniaminka z Jawora Kuźni, tym razem w Jędrzychowicach z Apisem.

W klasie A grupa 1 niespodziewana czołówka tabeli. Prowadzi Kolejarz przed Unią i Orłem. W 2 Grom utrzymał pierwsze miejsce, po sobotnim zwycięstwie i niespodziewana porażka Czarnych Rokitki na własnym boisku z Orłem Zagrodno, kóry w tym sezonie mierzy bardzo wysoko oraz dość niespodziewane prowadzenie w grupie Chojnowianki Chojnów.

Ekstraklasa:

5 kolejka – 18.08 – 17,30 – Legia Warszawa - Zagłębie Lubin - 1 : 0 (0:0)

1:0 – 19’ – Marko Veśović

Inny dolnośląski zespół:

5 kolejka – 17.08 – 15,00 – Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków - 2 : 1

1 Liga:

4 kolejka – 16.08 – 19,00 – Chrobry Głogów - Puszcza Niepołomice - 0 : 1 (0:0)
4 kolejka – 17.08 – 15,00 – Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica - 1 : 0 (0:0)

2 Liga:

4 kolejka – 16,00 – Skra Częstochowa - Górnik Polkowice 1 : 0 (0:0)

3 Liga Śląsko-Opolsko-Dolnośląsko-Lubuska – grupa 3

Ślęza Wrocław niespodziewanie przegrywa w Zielonej Górze z Lechią, a w meczu rezerw Miedź tragicznie słabsza od Śląska.

3 kolejka – 18.08.2019 – niedziela

12,00 – Miedź II Legnica - Śląsk II Wrocław - 0 : 2 (0:0)

0:1 – 64’ – Gaska
0:2 – 82’ – Bergier 14,00 – Lechia Gran-Bud Zielona Góra - Ślęza Wrocław - 3 : 1 (0:0)

1:0 – 66’ karny – Okińczyc
2:0 – 69’ – Konieczny
3:0 – 82’ – Górski
3:1 – 90’ karny – Pisarczuk

3 kolejka – 17.08.2019 – sobota
17,00 – Stal Brzeg - Gwarek Tarnowskie Góry - 3 : 2 (1:0)
17,00 – Ruch Zdzieszowice - Piast Żmgród - 2 : 1 (1:0)
17,00 – Pniówek 74 Pawłowice Śl. - Zagłębie II Lubin - 1 : 1 (1:1)
17,00 – Polonia Bytom - MKS Kluczbork - 3 : 2 (1:1)
17,00 – LZS Starowice Dolne - Rekord Bielsko Biała - 0 : 2 (0:1)
17,00 – Ruch Chorzów - Foto-Higiena Błyskawica Gać - 1 : 3 (0:0)

IV Liga grupa 2 Zachodnia – Dolnośląska

Rezerwy Chrobrego nie dały najmniejszych szans beniaminkowi z Jeżowa Sudeckiego pokonując zespół Lotnika 4:0. Nie dała rady w Jędrzychowicach z Apisem, Kuźnia Jawor ulegając 1:3. W ostatnim niedzielnym meczu Sparta Grębocice niespodziewanie pokonała na własnym boisku Prochowiczankę 4:2.

18.08.2019r. – niedziela

11,00 – Chrobry II Głogów - Lotnik Jeżów Sudecki - 4 : 0 (1:0)

1:0 – 20’ – Siudak
2:0 – 54’ – Staszkowian
3:0 – 63’ – Kobiela
4:0 – 70 karny – Filipowicz
W 6 minucie Wiktor Kobiela nie wykorzystał rzutu karnego (obrona bramkarza)

Chrobry II: Makuchowski - Staszkowian (76 Pawlik), Grzymisławski, Kobiela, Siudak (68Jóźwiak), Flis (72 Moczurad), Filipowicz (74 Kwiecień), Turowski, Zapłacki (44 Kusy), Czykieta, Kosiński.

Od początku do końca Chrobry posiadał wyraźną przewagę, a to że bramkarz gości mógł zostać uznany za najlepszego mówi wiele o ilości wypracowanych sytuacji. Nie wszystkie udało się wykorzystać i od takiej się zaczęło, bo w 6 minucie golkiper Lotnika obronił piłkę po strzale Wiktora Kobieli z rzutu karnego. Sam Kobiela zrehabilitował się jednak w drugiej połowie, a poza nim trafiali Przemysław Siudak, Kacper Staszkowian i - wykorzystując drugą jedenastkę - Paul Filipowicz. Źródło – Chrobry Głogów

11,00 – Apis Jędrzychowice - Kuźnia Jawor - 3 : 1 (2:0)

1:0 – 7’ – Maciej Machowski
2:0 – 14’ –
2:1 – 52’ – Przemysław Piec
3:1 – 78’ –  Maciej Baszak

Kuźnia: Patryk Borek - Przemysław Wiśniewski, Kamil Dunaj, Robert Kruczek, Sylwester Dworakowski , Przemysław Piec, Emilian Borek, Kamil Zieliński, Seweryn Suchecki (Marcel Olanin 85'), Kacper Grabarczyk (Bartłomiej Pastuła 64'), Marcin Bagiński

17,00 – Sparta Grębocice - Prochowiczanka Prochowice - 4 : 2 (0:1)

Sparta: Kubik - Małucki, Rybak, Bieleń, Dobrakowski, Żmudziński, Gniewosz, Czerwik, Kozłowski, Duda, Łętkowski
Prochowiczanka: Szymczak – Kuśnierz, Antosiewicz, Kula, Ziembicki – Szumański, Małek, Zyśko, Deguchi – Borowiec, Wojciechowski.

2 kolejka - 17.08.2019 – sobota
15,00 – Karkonosze Jelenia Góra - Odra Total Ścinawa - 2 : 1 (2:0)
17,00 – AKS Granit Strzegom - Sparta Rudna - 2 : 1 (0:0)
17,00 – Gryf Gryfów Śl. - KS Legnickie Pole - 2 : 1
17,00 – Górnik Złotoryja - Orla Wąsosz - 2 : 0 (1:0)
17,00 – Stal Chocianów - Orkan Szczedrzykowice - 3 : 2 (1:1)

Klasa O – Podokręg Legnica

Z dwóch przemkowskich drużyn jak na razie to Zamet radzi sobie dużo lepiej od Huty i po dwóch zwycięstwach zajmuje czwarte miejsce, zaś Huta po dwóch porażkach czternaste. Górnicy z Lubina mimo prowadzenia dwoma bramkami nie dowieźli trzech punktów do końca meczu. Zawisza Serby po ciężkim bokju ze Zrywem w Kłębanowicach wraca z trzema punktami.

2 kolejka – 18.08.2019 – niedziela

14,00 - Górnik Lubin - KS Męcinka - 4 : 4

17,00 – Iskra Księginice - Płomień Radwanice - 2 : 1

Bramka dla Płomienia: Adrian Kawecki

17,00 – Huta Przemków - Przyszłość Prusice - 2 : 3
17,00 – Gwardia Białołęka - Zamet Przemków - 1 : 2

17,00 – VSB Zryw Kłębanowice - Zawisza Buildex Serby - 2 : 3 (1:2)

Bramki dla Zrywu: Kłak, Cerolewicz
Bramki dla Zawiszy: Waszkinel, Gil, Ciechelski.

2 kolejka – 17.08.2019 – sobota
17,00 – Konfeks Legnica - Mewa Kunice - 2 : 6 (2:2)
17,00 – Kaczawa Bieniowice - Odra Chobienia - 8 : 0
17,00 – Iskra Kochlice - Pogoń Góra - 3 : 0 (1:0)

Klasa A grupa 1 – Podokręg Legnica

Niespodziewana czołówka tabeli w grupie 1. Prowadzi Kolejerz Miłkowice z sześcioma punktami. Sześć punktów ma jeszcze trzy inne drużyny, ale na drugim miejscu Unia Szklary Górne, a trzecim Orzeł Czerna. Niespodzianka in minus to szesnaste miejsce drużyny z Ostaszowa.

14,00 – Arka Trzebnice - Mieszko Ruszowice - 2 : 3
14,00 – LZS Ostaszów - Orzeł Czerna - 1 : 5
00,00 – Łagoszowia Łagoszów - Sokół Jerzmanowa - przełożony na 28.08.
14,00 – Kalina Sobin - Victoria Siciny - 13 : 3
14,00 – Unia Szklary Górne - Victoria Borek - 4 : 1

15,00 – Sparta Przedmoście - Korona Czernina - 1 : 2

Bramki dla Korony: Sobociński x 2

15,00 – Dragon Jaczów - Zadzior Buczyna - 2 : 3

Bramki dla Zadziora: Radło x 2, Kotwas x 1 (karny).

Klasa A grupa 2 – Podokręg Legnica

Po dwóch kolejkach po bardzo udanym początku sezonu na czele tabeli Grom Gramadzyń. Na dwóch kolejnych miejscach mamy dwóch beniaminków, Błękitni Koskowice i rezerwy Kaczawy Bieniowice. Za to bardzo słaby start zalicza Sparta Parszowice.

11,00 – Albatros Jaśkowice - Unia Miłoradzice - 4 : 2 (2:0)

1:0 – 2’ – K. Adach
2:0 – 21’ – K. Adach
2:1 – 53’ –
3:1 – 76’ – J. Terpiłowski
3:2 – 81’ –
4:2 – 85’ – G. Busse
Albatros: Michał Taczyński,  Maciej Szwedyk, Szymon Zarański, Adrian Różycki ( 80 min. Marcin Jechalik), Sylwester Ślązak ( 60 min. Aleksander Stolarski) , Michał Boguta, Krzysztof Sosnowski ( 70 min. Jacek Terpiłowski), Piotr Wasilewski, Wojciech Łotocki ( 60 min. Norbert Podlasin), Kamil Adach ( 24 min. Marcin Rozpędowski), Grzegorz Busse ( 88 min. Łukasz Sarowski) .
W pierwszym meczu w roli gospodarza sezonu 2019/2020 odnieśliśmy cenne zwycięstwo pokonując Unię Miłoradzice 4:2. Spotkanie rozpoczęło się dla nas rewelacyjnie bo już w 2 minucie wychodzimy 3 na 1, Piotr Wasilewski dogrywa wzdłuż pola karnego a Kamil Adach wyprowadza nas na prowadzenie jednocześnie strzela swoją debiutancką bramkę w naszych barwach. Po bramce jeszcze przez kilka minut dominujemy, po czym cofamy się na swoją połowę, goście nie są w stanie jednak przebić się przez nasz blok obronny jedyna na co ich stać to strzały z dystansu które nie zagrażają nam. W 21 minucie prowadzimy 2:0, Grzegorz Busse odbiera piłkę w okolicy połowy boiska i od razu zagrywa na wolne pole do Kamila Adacha który unika spalonego i w sytuacji sam na sam nie daje szans bramkarzowi rywala.W 24 minucie niestety po kontuzji nogi z boiska schodzi Kamil Adach, wielka szkoda ale chłopcy nie poddają się i walczą a goście nie dowierzają co się dzieje i zaczynają grać bardzo ostro tylko że my w taką grę się nie bawimy, a  w 28 minucie mogło być 3:0, po wrzutce Grzegorza Bussego po strzale Sylwestra Ślązaka piłka odbija się od poprzeczki. Do końca pierwszej połowy ustawiamy się w niskim pressingu z którym rywal nie jest sobie poradzić a w dodatku w 45 minucie mamy kolejną doskonałą sytuację i szkoda że nie wykorzystaną. Piotr Wasilewski z około 25 metra oddaje mocny strzał , bramkarz wybija piłkę pod nogi zaskoczonego Wojciecha Łotociego który oddał nie precyzyjny strzał w ręce bramkarza. Na początku drugiej połowy wkradło się trochę niedokładności w naszą grę co zaowocowało bramką kontaktową w 53 minucie. Do 70 minuty dużo walki w środku pola bez zagrożenia pod bramkami. W 71 minucie przeprowadzamy szybką akcję i niestety strzał Piotrka Wasilewskiego zostaje obroniony. Jednak co się odwlecze to nie uciecze i w 76 minucie jest 3:1, Norbert Podlasin decyduje się na indywidualną akcje, oddaje strzał który bramkarz wybija przed siebie to piłki doskakuje nasz trener Jacek Terpiłowski i premierowy gol trenera. W 81 minucie goście łapią drugi raz kontakt, po strzale z rzutu wolnego Michał Taczyński wybija piłkę a niestety przy dobitce jest już bezradny. To jednak nas wcale nie podłamało ruszyliśmy do przodu i w 85 minucie jest 4:2, Marcin Rozpędowski dośrodkował wprost pod nogi Grzegorza Busse strzał pod poprzeczkę nie do obrony. W 90 minucie powinniśmy dobić rywala, w polu karnym faulowany jest Piotr Wasilewski, sędzia dyktuje rzut karny, ale niestety Szymon Zarański trafia w poprzeczkę. Cieszą trzy punkty, cieszy gra zespołu i to co chyba najbardziej cieszy to że na sześć strzelonych bramek w dwóch meczach aż pięć zdobyli napastnicy:  Grzegorz Busse 3 i Kamil Adach 2 i tylko żeby z nogą Kamila nie było nic poważnego Źródło- Albatros Jaśkowice

16,00 – Grom Gromadzyń-Wielowieś - KS Kłopotów-Osiek - 6 : 2

Podajemy prawidłowy wynik meczu - Czwartek: 15.08.2019r.

Klasa A grupa 3 – Podokręg Legnica

Zespół Chojnowianki po sobotnim zwycięstwie objął prowadzenie i po dzisiejszych meczach na nim pozostał. Na drugie miejsce wskoczył Orzeł Zagrodno po niespodziewanej wygranej na boisku w Rokitkach z Czarnymi 2:1. Bardzo dobrze w sezon weszli piłkarze z Wojcieszyna, którzy pokonali na wyjeździe 9:2 w Nowej Wsi Złotoryjskiej, Huragan.

14,00 – Burza Gołaczów - LZS Nowy Kościół - 0 : 4
14,00 – Nysa Wiadrów - LZS Lipa - 2 : 0

14,00 – Huragan Nowa Wieś Złotoryja - Orzeł Wojcieszyn - 2 : 9 (0:2)

Bramki dla Orła: Bartłomiej Hajdun x 5, Krystian PW, Mariusz Adamiec, Łukasz Mikołajczyk po 1, samobujcza x 1.

14,00 – Huragan Proboszczów - Płomień Michów - 3 : 2
16,00 – Czarni Rokitki - Orzeł Zagrodno - 1 : 2

16,00 – Wilkowianka Wilków - Górnik II Złotoryja - 0 : 6
17,00 – Chojnowianka Chojnów - Rodło Granowice - 3 : 1 Pauza – Orlik Okomiany