Mateusz Gagatek ZTT Złotoryja w złocie. Rośnie "drugi Hurkacz"?

ZŁOTORYJA. W trzydniowych Mistrzostwach Województwa U14 rozgrywanych na kortach Złotoryjskiego Towarzystwa Tenisowego, podopieczni trenera Mariusza Czernatowicza zdobyli 4 medale ; w grze singlowej Mateusz Gagatek wygrał grupowe eliminacje, a w fazie finałowej pokonał kolegę klubowego Antoniego Zasławskiego 6/0 6/0 i Jakuba Glaca Krzycka Park Śląsk Wrocław 6/2 6/2, Antoni Zasławski ZTT wygrał grupę z Iwo Kajetanowiczem KT Jelenia Góra6/0 6/0 i Andrzejem Skowyrą Szczawno Zdrój 6/2 6/0 zdobywając brąz , przegrał o srebro z J.Glacem 1/6 1/6. 5 miejsce wywalczył Bartłomiej Korzystko pokonując w fazie grupowej Franciszka Podgórskiego z COME-ON Wrocław 6/3 6/1 i Michała Święcickiego COME-ON Wrocław 6/3 6/3, przegrał z Dmytro Kostinem1/6 0/6, o 5 m wygrał z Andrzejem Skowyrą 6/4 6/1.

Mateusz Gagatek ZTT Złotoryja  w złocie. Rośnie "drugi Hurkacz"?

W turnieju deblowym drugi tytuł i złoto Mateusz Gagatek wywalczył w parze z Andrzejem Skowyrą ze Szczawna Zdroju pokonując w finale parę Franciszek Podgórski i Michał Święcicki z COME-ON Wrocław 6/1 6/0, brązowy medal zdobyła para ZTT Złotoryja ; Antoni Zasławski i Bartłomiej Korzystko.

W podpoznańskiej Sobocie walczyli z kolei złotoryjscy juniorzy w OTK U18. Duży sukces odniósł Kasper Kulpa, który w turnieju singlowym zajął 2 miejsce. W drodze do finału pokonał kolejno; Dawida Giętkowskiego Promaster Szczecin 6/2 6/1, Franciszka Szepela AZS Poznań 6/1 6/0, Krzysztofa Szuberta COME-ON Wrocław, w półfinale rozstawionego z nr 2 Mikołaja Tomczykowskiego SPORTEUM Warszawa 7/6 6/2, w finale po 3-setowej walce uległ Szymonowi Maleckiemu nr 1 KS Promień Opalenica 6/4 3/6 3/6. W parze z Sz. Maleckim wygrał w efektowny sposób turniej deblowy.

Wśród juniorek ZTT reprezentowała Natalia Gagatek, która w turnieju deblowym w parze z Jessicą Gawrysiak AZS Poznań, dotarła do finału zdobywając srebro. Obie juniorki w turnieju singlowym odpadły w drugiej rundzie.

Złotoryjscy trenerzy, członkowie zarządu i organizatorzy tenisowych imprez przy ul. Konopnickiej 22a, mają pełne ręce roboty. Mistrzostwa Województwa młodzików już za nimi, ale już w najbliższy weekend Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów U12, w następny OTK Juniorów U18, 1 czerwca turniej dla dzieci Tenis 10 i WTK 6, a 9 czerwca hit sezonu !!! Do Złotoryi przyjeżdża mistrz LOTTO SUPER Ligi BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała na inaugurujący mecz w sezonie 2024.