Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Złotoryjskie boksy śmietnikowe. Czy jest się czego bać?

ZŁOTORYJA. Nie jest tajemnicą, że w Złotoryi w ramach inwestycji, dzięki której powstaje nowoczesny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zmodernizowano także 8 punktów gromadzenia odpadów. Zautomatyzowane boksy śmietnikowe budzą wiele emocji wśród mieszkańców osiedli objętych modernizacją wiat.

Złotoryjskie boksy śmietnikowe. Czy jest się czego bać?

W ośmiu lokalizacjach na terenie miasta Złotoryja powstały nowoczesne wiaty śmietnikowe. Zadaniem tych punktów gromadzenia odpadów jest weryfikacja prawidłowości segregacji, a co za tym idzie – poprawa jakości segregacji odpadów wytwarzanych przez mieszkańców. Zastosowanie tej technologii ma także ograniczać podrzucanie odpadów wytwarzanych przez mieszkańców zabudowy jednorodzinnej, od których odpady odbierane są innym systemem, oraz „przypadkowych przejezdnych”, ponieważ dostęp do pojemników mają wyłącznie mieszkańcy posiadający karty uprawniające do korzystania z boksów.

- Z punktu widzenia odbiorcy odpadów możemy powiedzieć, że tak jak dla mieszkańców tak i dla nas jest to nowość. Na ten moment zauważalne przez nas jest to, że coraz więcej osób przekonuje się do korzystania z aplikacji. Widać to po pojemnikach opróżnianych przez pracowników Spółki. W pierwszych dniach po uruchomieniu pojemników, te, znajdujące się w boksie były zapełnione w niewielkim stopniu, natomiast te, które zostały dostawione poza obrębem wiat były przepełnione. Sam fakt tego, jaka była zawartość pojemników dostawionych przy boksach mówi, że mieszkańcy nie boją się technologii, ale jednak nie do końca radzą sobie z segregacją. Zachęcamy do przełamywania obaw i korzystania ze zmodernizowanych wiat śmietnikowych. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do kontaktu w razie wystąpienia wątpliwości względem segregacji – Marta Stępień, Oddział Estetyki i Zieleni Miasta, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Wydział Gospodarki Odpadami uruchomił dla mieszkańców specjalny numer alarmowy, pod którym na pytania dotyczące obsługi systemu czeka pracownik Urzędu Miejskiego. Numer telefonu 533 102 029 czynny jest codziennie w godzinach od 6.00 do 22.00.

Powiązane wpisy