Siódemka z ważnym triumfem (FOTO)

LEGNICA. Szczypiorniści Siódemki Miedź Huras Legnica pokonali u siebie AZS AWF Białą Podlaską 31:27 (13:13). To wygrana bardzo potrzebna dla drużyny Tomasza Górecznego w perspektywie spokojnego utrzymania w lidze centralnej.

Ostatnio legnicki zespół nie miał zbyt wiele powodów do radości, więc potrzebował zwycięstwa z trudnym rywalem z Białej Podlaskiej. Ta sztuka się udała, choć było ciężko. Triumf 31 do 27 legniczanie zawdzięczają konskwentnej grze i brakiem dłuższych przestojów bez zdobytej bramki.

Solidna gra i bardzo dobra końcówka pozowoliły zgarnąć trzy punkty. Co ważne, to był równy mecz wszystkich zawodników drużyny. Po pięć bramek rzucili Filip Kruszelnicki, Patryk Gregułowski, Łukasz Kużdeba i Maciej Stańko.

- Nareszcie ostatnie pięć minut zagraliśmy lepiej od rywali, a wcześniej niejednokrotnie zdarzało się, że było na odwrót, gdzie był remis do 55 minuty a potem końcówki przegrywaliśmy. W końcu uwierzyliśmy, wytrzymaliśmy, zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, nieźle w bramce no i w ataku też przyzwoicie. Pierwszy raz w tym roku kalendarzowym zaskoczyły nam te trzy elementy - mówi Tomasz Góreczny, trener Siódemki.

Siódemka Miedź Huras Legnica - AZS AWF Biała Podlaska 31:27 (13:13)

Siódemka: Mazur, Zembrzycki - Gregułowski 5, Kruszelnicki 5, Kużdeba 5, Stańko 5, Czarnecki 3, Pacuła 3, Pacek 2, Nowosielski 1, Skawiński 1, Wojtala 1, Łukawski, Przybylak.