Siódemka z trzecią wygraną z rzędu (FOTO)

LEGNICA. Szczypiorniści Siódemki Miedź Huras Legnica pokonali we własnej hali Zagłębie Sosnowiec 32:29 (14:16). To było trzecie zwycięstwo z rzędu w Lidze Centralnej.

Drużyna Siódemki dobrze rozpoczęła mecz i szybko wyszła na pięciobramkowe prowadzenie (7:2 w 7. minucie). Potem jednak goście z Sosnowca powoli zaczęli odrabiać stratę, tak by w 20. minucie wyrównał stan meczu na 10:10, a po chwili wyjść na pierwsze prowadzenie. To zdołali dociągnąć do końca pierwszej odsłony, którą ekipa z Sosnowca wygrała 16:14.

Po zmianie stron jednak zespół Tomasza Górecznego zdołał dość wszystko wyrównać, bo na tablicy wyników remis był już w 35. minucie po rzucie bardzo skutecznego w tym meczu Michała Czarneckiego (7 bramek w całym spotkaniu).

Wymiana ciosów trwała do 49. minuty. Wtedy po raz ostatni był remis (24:24). 11 ostatnich minut to już tylko prowadzenie gospodarzy. Ostatecznie Siódemka triumfowała 32:29 i była to trzecia wygrana z rzędu.

Siódemka Miedź Huras Legnica - Zagłębie Sosnowiec 32:29 (14:16)

Siódemka: Mazur, Teterycz - Czarnecki 11, Stańko 8, Pacek 4, Nowosielski 3, Kruszelnicki 2, Kużdeba 2, Kuliński 1, Wojtala 1, Łukawski, Pacuła, Przybylak.

Zagłębie: Czapla, Mleczko 1 - Kolano 6, Szabat 5, Adamuszek 4, Mrozek 4, Płonka 4, Piątek 3, Głuszczenko 1, Koc 1, Kowalik.